13.06.2014 | 02:06
Autor:
Kategorie:

Expozice nabitá novinkami

V expozici společnosti Syngenta Czech s. r. o., která se výstavy Naše pole účastní pravidelně, nalezli návštěvníci širokou nabídku odrůd a fungicidních sledů. Specialitou je projekt Pastva pro včely, jehož cílem je podpora opylovačů a dalších druhů užitečného hmyzu. Tyto kvetoucí směsi (k dispozici jsou dvě jarní – pro sušší a vlhčí podmínky, a jedna podzimní) tvořily nejen nepřehlédnutelnou součást prezentace firmy Syngenta, ale ozimá směs též lemovala celý areál výstavy.

Novinky v portfoliu fungicidů prezentují přípravky Bontima (62,5 g/l isopyrazam, 187,5 g/l cyprodinil), cílený do ječmene, a Seguris (125 g/l isopyrazam, 90 g/l epoxyconazol), který firma přes jeho širokou registraci lokalizuje do pšenice. Jak upřesnila Ing. Eva Kabylová, plodinová specialistka firmy Syngenta na hybridní ječmen, tyto přípravky obsahující novou účinnou látku isopyrazam jsou součástí intenzivních fungicidních sledů.

Portfolio odrůd se vyznačovalo pestrostí – pro návštěvníky byly připraveny odrůdy slunečnice, kukuřice, cukrovky, řepky, kde zaujala novinky SY Saveo (hybrid s vysokým výnosem semen i oleje), a především hybridního ječmene. K odrůdám hybridního ječmene ZZoom a Hobbit přibyly v letošním roce novinky Galation a Wootan. Oproti liniovým odrůdám se všechny hybridní ječmeny vyznačují větším klasem a vyšším výnosem. Podle Ing. Kabylové činilo v provozních pokusech navýšení výnosu hybridních odrůd Hobbit a ZZoom v průměru 1 t/ha oproti liniovým.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down