22.04.2024 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uvádějí několik nových odrůd

Jednu novou odrůdu řepky a tři novinky u obilnin představily na společném semináři společnosti SAATEN - UNION CZ s. r. o. a Rapool CZ s. r. o. Jak uvedl Ing. Marian Špunar, jednatel obou společností, Saaten-Union slaví 25 let, Rapool CZ 20 let a Rapool GmbH dokonce 50 let působení.

Nová hybridní odrůda řepky Nebraska poskytuje vysoké výnosy již při základních a redukovaných vstupech, uvádí společnost. Porost je nižší bez nutnosti jarního krácení, odrůda má mimořádnou mrazuvzdornost. Připomíná, že v tuzemském registračním řízení v letech 2022–2023 dosáhl hybrid nejvyššího výnosu semen, a to 109 % na průměr kontrol Aurelia, LG Arnold a Dominator (100 % = 5,57 t/ha). Nebraska je vysoce adaptabilní a nemá vyhraněné nároky na oblast pěstování. Charakteristickým znakem hybridů nové generace je pak další zdokonalení příjmu a využití dusíku.

Tři nové obilniny

Druhou novinou je ozimá pšenice Pontiform (E/A) o které společnost uvádí, že má výbornou potravinářskou kvalitu a zdravotní stav. Je odolná vůči poléhání, má vysokou mrazuvzdornost a je plastická. Poskytuje vysoký výnos. Nový ozimý víceřadý ječmen Sensation poskytuje vysoký výnos a rezistenci vůči virové zakrslosti ječmene (BYDV) i vůči virové mozaice ječmene (BYMV) typu 1 a 2. Poslední novinkou je hybridní žito pro potravinářské využití SU Perspectiv. Podle informací firmy poskytuje vysoký výnos, má výborný zdravotní stav a vysokou odolnost vůči poléhání. Hybrid je nízkonákladový.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down