27.09.2022 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Připravují nové materiály

Přímo na poli si návštěvníci polního dne společnosti KWS OSIVA s. r. o. mohli prohlédnout nabídku silážních a bioplynových hybridů s FAO 230–290 pro rok 2023. Kromě vlajkových lodí nabídky, jako KWS Salamandra (FAO 230) a Walterinio KWS (280), byly zařazeny také novinky a připravované materiály: Qualito (230), Ludmilo (240), KWS Granturismo (240), Tatrino (270) nebo KWS Monumento (270).

U hybridu KWS Salamandra firma oceňuje mimořádnou ročníkovou stabilitu, dále plasticitu a vysokou tolerancí k suchu. Díky tomu má i v extrémně suchých letech vysoké výnosy silážní hmoty. Siláž je zdravá, s vysokým obsahem škrobu a výbornou stravitelností. Walterinio KWS poskytuje podle podkladů společnosti KWS Osiva vysoký výnos a kvalitu a disponuje výbornou odolností vůči suchu a stresu. Je vhodný i do velmi těžkých půd a má vysoký obsah škrobu v siláži.

V rámci semináře se hovořilo také o přínosech variabilního hnojení. Popsal je Ing. Petr Hezký z firmy Honoris, a. s., která do České republiky dováží rozmetadla Bogballe, jež jsou pro tuto technologii vhodná. Ing. Hezký shrnul, že variabilní hnojení umožní efektivně použít drahá hnojiva, uspořit a přitom minimalizovat pokles výnosu. V rámci společné zemědělské politiky se počítá s podporou těchto technologií. Jak přesně budou formulovány konkrétní dotační tituly a jaké budou konkrétní požadavky na zemědělce, zatím není jisté, konstatoval.

Dodal, že je oslovila služba Prefarm od MJM agro, a. s., což je komplexní systém precizního zemědělství. Zahrnuje půdní rozbory v tříletém cyklu, využívá dálkový průzkum Země ve více spektrech, je možné integrovat výnosové mapy a mapy relativních výnosových potenciálů (byť pro ně zatím nejsou dostatečně dlouhodobé podklady, vhodné družice létají relativně krátce). Cena se liší podle zvolené hustoty vzorkování.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down