Kromě obilnin i meziplodinové směsi

Odrůdy ozimých a jarních obilnin doplněné o meziplodinové a úhorové směsi nabízela na výstavě Naše Pole firma Soufflet Agro, a. s. V oblasti směsí společnost cílí také na varianty vhodné speciálně pro regenerativní zemědělství. Kromě osiv prodává pod privátní značkou přípravky na ochranu rostlin a hnojiva.

Jak uvedl zástupce společnosti Ing. Filip Daněk, v současné chvíli je paleta odrůd ozimé pšenice složená z odrůd od elitních po krmné. Vlajkovou lodí stále zůstává odrůda Fenomen (potravinářská kvalita A). V současné době je to podle Ing. Daňka druhá nejpěstovanější osinatá pšenice v České republice s podílem téměř 4,5 % množitelských ploch. Firma u ní zdůrazňuje produktivní klas, nižší vzrůst, výborný zdravotní stav listového aparátu a mohutný kořenový systém, který lépe umožní překonávat období sucha.

Široký sortiment obilnin

Druhým želízkem v ohni je odrůda KWS Elementary (A), která je v žebříčku top dvaceti odrůd pšenice pěstovaných v České republice, uvedl Ing. Daněk. Třetí odrůdou, kterou letos doručují, je KWS Donovan (B), kterou v Německu přeřadili do kvality A. V krmném sortimentu nabízí KWS Silverstone (B) nebo vysoce výnosný KWS Keitum (C).
V nabídce sladovnických odrůd mají ozimé dvouřadé sladovnické ječmeny SY Tepee a KWS Ariane. „Jedná se o odrůdy preferované našimi sladovnami Soufflet v České republice,“ upozornil Ing. Daněk. Dodal, že další část nabídky tvoří ozimé víceřadé krmné ječmene KWS Kosmos a KWS Higgins.
Doplňkově prodávají hybridní žita KWS Rotor a KWS Tayo, které je podle Ing. Daňka nejvýnosnějším materiálem co se týče České republiky a německého trhu. Dále ukázal krmné tritikale pšeničného typu Ramos s vysokou krmnou hodnotou i výnosem, které také pochází z německého šlechtění.
Mimo odrůd nabízí Soufflet Agro v České republice také řadu privátních produktů v sortimentu hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Většinou se jedná o typické účinné látky které se vyskytují na trhu a jejich kombinace. U hnojiv jde zpravidla o biostimulátory v kombinaci s listovou výživou a obsahem makro a mikroprvků. V nabídce jsou ale také i pevná hnojiva, většinou vícesložková, shrnul Ing. Daněk.

Meziplodinové směsi pro regenerativní zemědělství

Společnost uvádí v katalogu dvě meziplodinové směsi pro regenerativní zemědělství. Fitsoil Podzim Plus je plně vymrzající směs složená z deseti druhů a šesti čeledí rostlin včetně dusík vázajících druhů. Jejím cílem je kromě jiného zajištění vysoké rozmanitosti, produkce biomasy a tvorby struktury půdy. Je tak ideální pro výsev po obilninách před rané jařiny.
Fitsoil Zima Plus je pak částečně nevymrzající směs se čtyřmi druhy rostlin, doporučená je před pozdní jařiny a dlouhé období vegetace mezi plodinami. Má vysoký poměr bobovitých nevymrzajících rostlin, které poskytují fixaci dusíku a pokryv půdy po celou zimu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down