18.10.2023 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zaměřili se především na novinky

Na Den Zemědělce v Kameni si společnost Bayer s. r. o. připravila kolekci pěti hybridů kukuřice Dekalb. Čtyř silážních a jednoho zrnového, který prezentoval zákazníkům, jak se zrnové hybridy chovají ve vyšších nadmořských výškách. Z celkového počtu představených materiálů byly hned tři novinky – DKC3327, DKC3305 a DKC3527.

Ing. Marie Požárová z technicko-poradenského servisu firmy Bayer v úvodu připomněla také dvě označení, se kterými se jejich zákazníci mohou setkat, a to SiloExtra a FieldShield. SiloExtra označuje generaci nových vysoce produktivních silážních hybridů kukuřice zaměřených na produkci mléka a bioplynu. Vybrané portfolio výkonných zrnových hybridů s vysokou tolerancí ke stresu způsobenému počasím (sucho, horko …) a chorobami pak nese označení FieldShield.

Zrnové portfolio také pro Vysočinu

Novinkou letošního roku v raném zrnovém portfoliu společnosti Bayer je DKC3527 (FAO 230–240). Oproti silážním hybridům bývají zrnové hybridy Dekalb nižší, což DKC3527potvrdil i v Kameni. Předností hybridu je výnos a jeho ekonomika díky nízké sklizňové vlhkosti. Hybrid je adaptabilní i do horších podmínek, vyznačuje se navíc dobrou suchovzdorností, je proto možné jej pěstovat také na lehčích půdách, uvedla Ing. Požárová.

Novinky v silážním segmentu

Nabídku hybridů kukuřice Dekalb pro využití na siláž obohacují v letošním roce čtyři materiály, dva z nich prezentované do oblasti Vysočiny (DKC3327 a DKC3305). U hybridu DKC3327 (FAO 220–230 S/220 Z) vyzdvihla Ing. Požárová velmi rychlý počáteční růst a velmi dobrou adaptabilitu v chladných podmínkách. Jako duální hybrid je vedle využití na siláž pro skot i bioplynové stanice určen též pro sklizeň na zrno. Druhá novinka DKC3305 (FAO 240–250 S) je typicky silážním hybridem se stabilními výnosy v různých pěstitelských podmínkách, a to také díky silnému kořenovému systému. Jak upřesnila Ing. Požárová, vzhledem ke své plasticitě se hodí i do horších podmínek, adaptabilní je i vůči výsevkům.

Další informace přinese týdeník Zemědělec.*

Úvodní fotografie: V Kameni se společnost Bayer zaměřila převážně na silážní nabídku Foto Barbora Venclová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down