30.05.2016 | 09:05
Autor:
Kategorie:

Ve Žlunicích již pošesté

Tradiční polní den firem Syngenta Czech s. r. o. a VP Agro spol. s r. o. ve Žlunicích přivítal pěstitele již pošesté. Na návštěvníky této odborné akce čekala přehlídka porostů pšenice, jarního ječmene, ozimého ječmene (Hyvido), ozimé řepky, cukrovky, slunečnice a kukuřice ošetřených přípravky společnosti Syngenta.

Jak v odrůdovém spektru, tak v sortimentu přípravků na ochranu rostlin nabídl polní den mnoho zajímavých novinek, mezi kterými zaujaly dva produkty, jejichž představení mělo ve Žlunicích premiéru.

Cherokee je nový fungicid připravený pro rok 2017 jako nástupce Artey Plus (cyproconazole 160 g/l, propiconazole 250 g/l), jejíž prodej bude v letošním roce ukončen. Jak vysvětlila Ing. Eva Kabylová, plodinová manažerka pro obilniny, Cherokee v sobě kombinuje tři účinné látky – stejně jako Artea Plus cyproconazole a propiconazole, navíc však ještě chlorothalonil. Zachována je u něj známá kurativní účinnost i vhodnost do systému jednoho ošetření či fungicidních sledů. „Zasahuje široké spektrum chorob ve všech důležitých obilninách, je flexibilní v termínu aplikace i dávkování,“ doplnila Ing. Kabylová s tím, že jde o klíčový produkt do antirezistentních strategií.

Druhou novinkou je herbicid Defi Evo (diflufenican 14 g/l, prosulfocarb 667 g/l), který bude k dispozici již letos pro podzimní ošetření ozimých obilnin. Ing. Kabylová hovořila o širokém spektru účinnosti na jednoděložné i dvouděložné plevele. Určen je pro preemergentní i postemergentní aplikaci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down