26.06.2018 | 07:06
Autor:
Kategorie:

Pro optimální stav porostů

Polní den firem Syngenta Czech s. r. o. a VP Agro, spol. s r. o., ve Žlunicích informoval o technologiích ochrany i odrůdovém spektru ozimých obilnin a ozimé řepky. Prostor dostaly zejména novinky letošního roku, ať už šlo o fungicidy do obilnin Elatus Era nebo Cherokee, graminicid Zetrola pro ozimou řepku či odrůdové novinky. Například ozimý ječmen Hyvido přináší hned trojici nových odrůd – Toreroo, Baracooda a Galileoo.

Společnost Syngenta uvedla v letošním roce na trh fungicid do obilnin Elatus Era, obsahující účinnou látku Solatenol (75 g/l) kombinovanou se silným širokospektrálním azolem prothioconazole (150 g/l). Přípravek je registrován do pšenice, ječmene, žita a tritikale v širokém rozpětí od T1 do T3. Doporučení zástupců společnosti Syngenta směřuje především na praporcový list v dávce 0,8 l/ha.

Další letošní novinkou je fungicid Cherokee (cyproconazole 50 g/l, chlorothalonil 375 g/l, propiconazole 62,5 g/l), cílený pro ekonomické technologie. Zároveň jde o klíčový produkt pro antirezistentní technologie zejména v oblastech, kde jsou problémy s braničnatkami rezistentními vůči strobilurinům. Přípravek je registrován do ječmene, pšenice, žita i tritikale pro ochranu praporcového listu ve 2 l/ha, informovala Ing. Eva Kabylová, plodinová manažerka firmy Syngenta pro obilniny.

V ozimé řepce Ing. Helena Bochová, plodinová manažerka společnosti Syngenta, upozornila na systemický selektivní graminicid Zetrola (propaquizafop 100 g/l), který nahrazuje Fusilade Forte 150 EC (fluazifop-P-butyl 150 g/l). Charakterizovala jej jako účinný produkt s rychlým rozváděním účinné látky po rostlině. Předeslala také, že na podzim budou tento graminicid nabízet ve speciální akci.

Z hlediska odrůdové nabídky je zajímavou plodinou i šíří novinek hybridní ječmen Hyvido. V letošním roce společnost Syngenta do portfolia zabudovala tři nové materiály – čistě kompenzační typ Toreroo, klasový typ Baracooda a kompenzační Galileoo. Všechny hybridy aktuální nabídky budou pro letošní zásev mořeny přípravky Cruiser 350 FS a Celest Trio, v této kombinaci vzhledem k restrikcím EU již naposledy.

Také ozimá řepka přináší nový materiál v podobě SY Iowa, hybrid v roce 2018 registrovaný v Polsku, kde v rámci tamních registračních zkoušek prokázala velice dobrou odolnost k vyzimování. Ing. Dana Brožová, zástupkyně společnosti Syngenta, u něj upozornila na vysoký výnos, ale také gen Rlm7, díky němuž disponuje odolností k fomě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down