26.05.2017 | 03:05
Autor:
Kategorie:

Pečlivě vybrané spektrum odrůd

Na nejvýznamnější tuzemskou olejninu ozimou řepku se soustředila série odborných polních akcí společnosti KWS OSIVA s. r. o. V současné nabídce osmi materiálů nalezneme hned dvě novinky – Marc KWS a Umberto KWS, obě hybridní odrůdy s geneticky podmíněnou odolností k pukání šešulí (S-POD funkce = vysoká odolnost proti vypadávání semen ze šešulí) a fomě.

Marc KWS byl registrován v závěru loňského roku v České republice a podle údajů Ing. Ludmily Kačicové z firmy KWS Osiva patří k nejzdravějším odrůdám v celém zkoušeném sortimentu. V rámci sortimentu hybridních odrůd zaujme výnosem semen i oleje, který je Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem hodnocen jako vysoký. Marc KWS je vhodný do všech oblastí pěstování, vyznačuje se velmi rychlým vývojem na podzim a bezproblémovým přezimováním, uvedla Ing. Kačicová s tím, že je velmi vhodný do osevních postupů s vysokou zátěží řepky.

Druhá novinka Umberto KWS byla registrována v letošním roce v Evropské unii, podle zástupkyně firmy KWS Osiva dosáhl v registračních zkouškách COBORU 2015/2016 více než 121 % na průměr kontrol. Odrůdu doporučuje pro dobré stanoviště, ale daří se jí i v průměrných podmínkách. Vyzdvihla také vysokou počáteční vitalitu, vhodnost pro pozdní setí, velmi dobrou zimovzdornost i vysokou odolnost proti poléhání. Kombinace genů RLM 7 a RLM 3 vede podle Ing. Kačicové ke zvýšené toleranci vůči fomě a verticiliu. Nadprůměrný počet produktivních větví pak stojí za vysokými výnosy dosahovanými nejen v České republice, ale také v rámci Evropy, dodala přednášející na odborné akci pořádané ve spolupráci se ZEA Sedmihorky, spol. s r. o.

Celý sortiment odrůd ozimé řepky firmy KWS Osiva zahrnuje dále odrůdy Sherlock (liniová), Marcopolos (hybrid), Factor KWS (hybrid), Alvaro KWS (hybrid), Hybrirock (hybrid) a Traviata (hybrid).*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down