24.05.2016 | 02:05
Autor:
Kategorie:

O úspěchu na poli rozhoduje výběr odrůd

V Nabočanech u Chrudimi proběhl již osmý ročník speciálního polního dne, kde v centru zájmu stojí řepka, s názvem Den Preolu. Pro návštěvníky byla připravena komentovaná prohlídka demonstračních pokusů dvaceti odrůd ozimé řepky a směsí odrůd. Podobně jako v praxi převažovaly hybridy, velice kladně však Ing. David Bečka, Ph.D., z České zemědělské univerzity v Praze, který pokusy nezávisle komentoval, hodnotil i dvě prezentované liniové odrůdy – Sidney a Cortes.

Z doporučení Preol Ideal, které obsahuje patnáct kvalitních odrůd, se pěstitelé v Nabočanech setkali s devíti – SY Carlo, Arsenal, Astronom, DK Explicit, DK Exception, PX104, Atora, Marathon a Cortes, a jedním kandidátem na tuto pozici, hybridem Anisse.

Vedle odrůdových pokusů se mohli návštěvníci seznámit mimo jiné s různými variantami výživy (intenzivní výživa, podzimní hnojení, doplňková výživa, přihnojení pod patu) a technologií zakládání porostů GP Simba SL 700.

Zajímavou informaci v rámci odborné akce sdělil přítomným generální ředitel společnosti Preol, a. s., Ing. Petr Cingr. Společnost Preol podle něj investuje do konce letošního roku 200 milionů korun do výstavby nové výrobny extrudovaného řepkového šrotu s roční produkcí 80 tisíc tun.*

 

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down