02.02.2019 | 08:02
Autor:
Kategorie:

Novinky pro budoucnost pěstování plodin

Společnost Syngenta přináší inovativní řešení z hlediska ochrany a pěstování rostlin. Proč jsou nová řešení důležitá a možná důležitější než v minulosti? Tuto otázku si kladl a zároveň zodpověděl ředitel marketingu komerční jednotky Centrální Evropa společnosti Syngenta Igor Stojanovski v rámci zimních konferencí pořádaných firmou Syngenta Czech s. r. o.

Společným jmenovatelem jsou změny. Stále větší dopad na zemědělství budou mít změny počasí a stres suchem, říká Igor Stojanovski. Zásadní vliv na ochranu rostlin již v současné době má registrační opatření a politická rozhodnutí v podobě zákazu používání důležitých účinných látek a přípravků na ochranu rostlin. Způsob pěstování plodin mění také digitalizace zemědělství a precizní zemědělství. Současný model ochrany bude podle ředitele marketingu komerční jednotky Centrální Evropa nutné změnit i z hlediska správného zvládnutí rezistence plevelů a chorob vůči přípravkům. Významně se podle tohoto řečníka zintenzivní i zavádění nových technologií, jakými je například biologická ochrana.

Co v tomto ohledu podniká společnost Syngenta? V loňském roce zavedla přípravek Elatus Era (benzovindiflupyr 75 g/l, prothioconazole 150 g/l) určený k ochraně obilnin proti houbovým chorobám, který je bezkonkurenční proti braničnatkám a rzem. Jak zdůraznil Igor Stojanovski, jde o nejsilnější karboxamid na trhu s vysokou účinností i za suchých podmínek. Letošní rok přináší tato společnost novinek hned několik. Specialistou na trávovité plevele je nový herbicid do ozimé pšenice, ozimého žita a ozimého tritikale Avoxa (pinoxaden 33,3 g/l, pyroxsulam 8,33 g/l) se dvěma účinnými látkami s různým mechanismem účinku (vhodný do antirezistentních strategií). Optimální kurativní řešení proti fomové hnilobě a hlízence v řepce a slunečnici (ve slunečnici navíc registrace proti červenohnědé skvrnitosti slunečnice) přináší Amistar Gold (azoxystrobin 125 g/l, difenoconazole 125 g/l). Registrován je také do cukrové řepy proti cerkosporióze, rzi řepné, padlí řepnému a větevnatce řepné. O tom, že společnost Syngenta má své slovo i v digitalizaci zemědělství, svědčí aplikace CleverFarm.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down