13.07.2016 | 02:07
Autor:
Kategorie:

Největší novinky nabídky

Ing. Helena Bochová, plodinová manažerka firmy Syngenta Czech s. r. o. pro mořidla a speciální plodiny, upozornila na tři zajímavé novinky sortimentu. Jde o mořidlo Celest Trio, herbicid Defi Evo a fungicid Cherokee, určené na ochranu obilnin.

Celest Trio (difenoconazole 25 g/l, fludioxonil 25 g/l, tebuconazole 10 g/l) nahrazuje zažité mořidlo Celest Extra. Výhodou nového Celestu je registrace do všech obilnin na všechny důležité choroby. Oproti Celestu Extra obsahuje navíc účinnou látku tebuconazole, díky níž získal perfektní účinnost na choroby ječmene, vysvětlila Ing. Bochová. Mořidlo má široké pole působnosti a účinnost napříč všemi obilninami (pšenice, ječmen, tritikale, žito, oves), což je vlastnost, kterou zákazníci žádají.

Další novinkou je herbicid pro podzimní ošetření obilnin Defi Evo (diflufenican 14 g/l, prosulfocarb 667 g/l). „Prosulfocarb kombinovaný s diflufenicanem umí široké spektrum plevelů trávovitých a dvouděložných, účinná látka profulsocarb řeší i rezistentní formy chundelky metlice,“ informovala plodinová manažerka pro mořidla a speciální plodiny s tím, že jde po Axialu Plus již o druhý herbicid v nabídce společnosti Syngenta s účinností na rezistentní chundelku metlici. Registrován je v dávce 3 l/ha pro preemergentní i postemergentní aplikaci.

Třetí novinkou je fungicid Cherokee, který bude k dispozici pro fungicidní ochranu obilnin v příštím roce. Ing. Bochová jej označila jako nástupce známého širokospektrálního fungicidu Artea Plus (cyproconazole 160 g/l, propiconazole 250 g/l), jehož účinné látky si v sobě Cherokee nese, navíc je do něj přidána účinná látka chlorothalonil. Jak dále vysvětlila, oba azoly jsou systémové, zatímco chlorothalonil kontaktní, jeho vlastností je vytvářet na rostlině film a posilovat tak zmíněné azoly, zefektivňovat aplikaci a prodlužovat účinnost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down