27.09.2017 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Německu očekávají větší sklizeň brambor

Nárůst produkce brambor očekávají v letošním roce pěstitelé v Německu. Na základě aktuálních výsledků sklizně lze očekávat celkovou produkci ve výši 11,3 mil. tun, což by bylo o 4,7 % více než v minulém roce.

Informovalo o tom v tiskové zprávě německé Spolkové ministerstvo pro výživu a zemědělství, ale upozornilo současně, že konečný výsledek se ještě může lišit, protože hlavní část sklizně je v plném proudu a může se ještě projevit vliv počasí. Předpokládané vyšší množství sklizených brambor je důsledkem rozšíření pěstebních ploch a také vyšších hektarových výnosů. Ministerstvo dodává, že německým pěstitelům v letošním roce způsobovaly problémy výkyvy počasí.
Za nárůstem ploch je podle ministerstva větší poptávka po surovině ke zpracování, především na hranolky. Podle předběžných údajů letos zemědělci v Německu bramborami osázeli zhruba 248 400 ha, což je o 5900 ha (2,4 %) více než v minulém roce. V žebříčku nejdůležitějších pěstitelských oblastí se nezměnilo nic, na špici je Dolní Sasko, které má 45% podíl na celkové ploše. Následuje Bavorsko s 17 % a Severní Porýní-Vestfálsko s 12 %. Silně bylo omezeno pěstování v Durynsku (–8,4 %) a Bádensko-Württembersku (–7,4 %).

Ministerstvo uvádí, že všechny bramborářské oblasti v severozápadní Evropě (Francie, země Beneluxu, Německo, Velká Británie) očekávají lepší výsledky sklizně než v minulém roce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down