30.09.2019 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Německu čekají průměrnou sklizeň brambor

V Německu se očekává průměrná sklizeň brambor, a to i přes výrazné rozšíření ploch. Obdobně jako v minulém roce, nicméně v menší míře, plodina trpěla nepříznivými extrémy počasí – horkem a nízkou půdní vlhkostí. Informovalo o tom Spolkové ministerstvo pro výživu a zemědělství v tiskové zprávě závěrem září.

Podle odhadu se v Německu letos sklidí zhruba 10,4 mil. tun brambor, což je o 16,6 % procenta více oproti roku 2018 (8,9 mil. t.). Zároveň je to ale o 0,9 % méně, než je víceletý průměr. Ministerstvo upozorňuje, že se konečný výsledek ještě může lišit, protože hlavní část sklizně teprve probíhá.
Kvůli suchu a horku bylo možné výnosový potenciál plně využít jedině s výrazným využitím závlah. Kde tato možnost neexistovala, jsou výnosy spíše skromné. Celkově se i v tomto roce ukazují velké výnosové rozdíly i v rámci malé oblasti, a to v závislosti na kvalitě půdy a dostatku srážek.
Předběžné výsledky využití ploch také podle ministerstva ukazují, že brambory v Německu letos vysadili na zhruba 276 300 ha. V porovnání s minulým rokem je to o 9,6 % více, oproti šestiletému průměru se pak jedná o nárůst dokonce ve výši 12,8 %.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down