01.10.2021 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Libčanech představili tři nové hybridy kukuřice

Sortiment hybridů kukuřice včetně trojice novinek představila včera společnost Bayer na polním dni v Libčanech. Mezi novinky patří DKC 5110, DKC 3419 a DKC 3805.

V případě DKC 5110 se jedná o bioplynový hybrid s FAO na siláž 320–330, uvádí společnost Bayer. Jak dále konstatuje, rostlina je vysoká a mohutná, má hustější olistění a vysoký výnos suché hmoty. Stravitelnost a výnos škrobu jsou velmi dobré a hybrid je tolerantní k chorobám, jako například spála kukuřičná nebo fuzariózy palic. Snáší sušší podmínky a dobře reaguje na intenzivní vstupy.

DKC 3419 je silážní hybrid (FAO 240–250) s vysokým výnosem hmoty a obsahem škrobu. Vykazuje velmi dobrou chladuvzdornost a rychlý počáteční růst a je tolerantní k suchým podmínkám. Má vysokou stravitelnost a energetickou koncentraci hmoty.

V případě DKC 3805 se jedná o raný zrnový hybrid (FAO 280) s vysokým výnosem, který je určený do intenzivních podmínek. Typ zrna je koňský zub. Podle poskytnutých podkladů je ideální do řepařské, obilnářské i kukuřičné výrobní oblasti a výborně reaguje na intenzivní vstupy. Má rychlý počáteční růst a kratší a pevný stonek, vhodný i pro pozdnější sklizeň. Disponuje výbornou kompenzací velikosti palice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down