12.03.2018 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uvádějí nový hybrid řepky

Novou odrůdu ozimé řepky Ermino KWS uvádí na trh v České republice KWS OSIVA s. r. o. Minulý týden o tom na semináři Řepka bez hranic v Plzni informoval zástupce společnosti Ing. Miroslav Sedláček.

Jak uvedl, hybrid Ermino KWS má vysoký výnos nezávisle na ročníku, stanovišti a oblasti. Disponuje nadprůměrnou odolností vůči patotenům Verticillium a Sclerotinia. Dále disponuje genem RLM 7, který podmiňuje odolnost vůči chorobám báze stonků. Rostliny jsou vitální, dobře přezimují a odolávají poléhání. Odrůda také disponuje sníženou pukavostí šešulí. Podle Ing. Sedláčka je vhodná do osevních postupů s vysokou zátěží řepky.
Kromě dalších hostů na semináři vystoupila také Anne Kathrin Schulzová z KWS, která hovořila o šlechtitelském programu společnosti. Kontinentální program je soustředěn v Německu a kromě jiného se šlechtí také na rezistenci k nádorovitosti kořenů. Přímořský program je soustředěn ve Francii a v jeho rámci se také šlechtí na rezistenci v systému Clearfield. Mezi oběma programy je vysoká míra výměny. Mezi hlavní šlechtitelské cíle patří výnos zrna, obsah oleje, použití pro Clearfield, pevnost šešulí, tolerance vůči poléhání či odolnost k přezimování. Z pohledu chorob je cílem rezistence k fomě a nádorovitosti a tolerance vůči chorobám. KWS má k dispozici pro šlechtění a testování více něž 33 lokalit v sedmi zemích, odolnost vůči přezimování testují v Rusku.
Na akci se hovořilo také o novinkách v analýze půdy metodou podle Mehlicha, chodbách kořenů a klíčových agrotechnických opatření při pěstování řepky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down