07.06.2022 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ukázali nové odrůdy ozimé pšenice

Novinky v s sortimentu obilnin představila minulý týden na polním dnu společnost Saaten-Union. Novinkou letošního roku je ozimá pšenice Pallas (pekařská kvalita A). Společnost Saaten-Union u ní vyzdvihuje vysoký výnos, velké zrno a dobrou odolnost vůči vymrzání.

Jedná se o potomka odrůdy Tobak a nástupce odrůdy Patras. U pekařských parametrů zdůrazňuje společnost pádové číslo 391 s a jeho vysokou stabilitu a objemovou hmotnost 805 g/l. Jedná se o klasovou odrůdu.

Mezi nové odrůdy, představeném v minulém roce, patří raná osinatá krmná ozimá pšenice SU Astragon s vysokým výnosem velkého zrna a tolerancí vůči stresu. Má také podle testech na kuřatech vynikat v krmné kvalitě. Mezi další novinky se řadí SU Tarroca (B) s vysokými výnosy velkého zrna, která disponuje vysokou potravinářskou kvalitou. Mezi další přednosti patří podel společnosti Saaten-Union nepoléhavost, zdravotní stav, odolnost vůči stresu. Je vhodná i pro pozdní setí.

Mezi novější odrůdy ozimého tritikale patří SU Askadus, výhodou je ranost, vysoký výnos zrna, výborný zdravotní stav a vhodnost do extrémních podmínek a na špatné půdy.*

.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down