13.05.2024 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ukázali laboratorní techniku

Laboratorní techniku pro zemědělství představila na veletrhu Techagro firma Mezos spol. s. r. o. Zaměřuje se především na oblast výroby a zpracování obilí, což zahrnuje vzorkování surovin, zařízení pro rozbory nebo vlhkoměry. Techniku vyrábí, dováží i servisují a uživatelům poskytují zaškolení.

Zástupkyně společnosti Ing. Petra Fiedlerová konstatovala, že mezi společnosti, které na tuzemském trhu zastupují, patří například americká firma Dickey-John (vlhkoměry), maďarská společnost Infracont Kft (NIR analyzátory) nebo italská D. V. srl. (vzorkovače na obilí).

Široká paleta produktů

Na stánku si návštěvníci mohli prohlédnout například vlhkoměr GAC 2500 INTL společnosti Dickey-John. Je vhodný na obiloviny, luštěniny a olejniny pro obchodní styk (probíhá schvalování). Stanovuje vlhkost, teplotu a objemovou hmotnost vzorku. Je vybaven barevným dotykovým displejem a jednoduchým uživatelským rozhraním, uvádí podklady. Pro všechny druhy obilí má jednu základní kalibraci, ostatní se odvozují od ní. Vzorek lze identifikovat pomocí klávesnice, nebo čtečkou čárového kódu. Při překročení limitů zobrazuje chybová hlášení. V sortimentu mají i další přístroje této společnosti včetně NIR analyzátorů.
Mezos má v nabídce dvojici NIR analyzátorů od společnosti Infracont Kft: NIT SGrain a NIT XGrain. Oba jsou podle údajů firmy určeny na obiloviny, luštěniny a olejniny, obsluha je velmi snadná i pro nekvalifikované průměrné uživatele. Díky principu měření a násypkám není třeba žádná příprava vzorku. Mohou být v závislosti na konfiguraci připojeny a nastavovány prostřednictvím internetu. Přístroj je pak přístupný z počítače, telefonu nebo tabletu pomocí aplikace InfraCloud. Po měření se naměřená data nahrají do cloudové databáze InfraCloud, a mohou být zobrazena v prohlížeči v mobilním telefonu, tabletu nebo v počítači. Výrobce má k dispozici širokou databázi kalibrací.

Další podrobnosti přinese některé z dalších čísel týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down