Archiv pro štítek: kvalita

Filtr

České žito má dobrou kvalitu

Žito je obilnina s dobrou schopností adaptace na horší agroklimatické podmínky. Může být pěstováno na pozemcích s menší přirozenou úrodností i ve výše položených oblastech. Nové trendy ve výživě propagují renesanci pekařských výrobků s vyšším podílem žitné mouky. Důvodem jsou zdravotní benefity spojené s konzumací žitných výrobků.

Kategorie: Obiloviny

Vína originální certifikace při kontrole obstála

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se v roce 2017 zaměřila mj. na kontrolu vín s označením VOC – vína originální certifikace. Odebrané vzorky vyhověly ve všech hodnocených parametrech a kontrolní akce SZPI tak prokázala vysokou jakost vín pod označením VOC nabízených v tržní síti.

Kategorie: Vinná réva

O kvalitě kompostů

Za kompost se obvykle považuje rozložená organická odpadní hmota spolu s minerální složkou, která vyhovuje normě. Má tedy má dostatek organických látek v sušině, dostatek dusíku a ostatních živin, má limitovaný obsah vody, předepsané zrnění a neobsahuje klíčivá semena.

Kategorie: Výživa rostlin

Bonita půdy klesá

Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, v. v. i., ročně aktualizuje zhruba 40 000 ha zemědělského půdního fondu, uvedl jeho ředitel Ing. Jiří Hladík, Ph.D. Zhruba u 40 % zaznamenává zhoršení bonity.

Kategorie: Agrotechnika, Půda