26.10.2023 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolupracují s domácím podnikem

Šest hybridů kukuřice představila na výstavě Den Zemědělce OSEVA UNI, a. s. Jednalo se především o ranější materiály vhodné pro oblast, kde hospodaří Výrobně-obchodní družstvo se sídlem v Kámeně, na jehož pozemcích akce probíhala. Obě firmy mají dlouhou historii spolupráce.

Hybridy společnosti Oseva Uni představil její zástupce Ing. Pavel Kopecký. Jak uvedl, novinkou loňského roku je silážní hybrid Amandeen (FAO 250). Jedná se o plastický hybrid s dobrým výkonem ve všech podmínkách. Podle údajů společnosti patří k výhodám vysoký výnos silážní hmoty, velmi dobrá stravitelnost vlákniny, vysoký obsah škrobu a velmi vysoký obsah energie. Dobrá je také odolnost vůči chladu a chorobám. Pro příští rok je pak připravena novinka Angeleen (FAO 250).

Hybridy pro univerzální využití

Co se týče spektra zavedených materiálů, nejranějším byla Mantilla (FAO 210). Podle společnosti Oseva Uni je hybrid vhodný pro na siláž, zrno i bioplyn. Poskytuje vysoké výnosy celkové suché hmoty s velmi dobrým podílem zrna a škrobu a vynikající stravitelností organické hmoty, ale i vysoké výnosy zrna. Hybrid je plastický, s velmi dobrou odolností vůči chorobám. Lze ho sít i po brzo sklizených ozimých směskách.
Další raný materiál v sortimentu je LG 31.228 (FAO 220). Poskytuje vysoký výnos celkové suché hmoty s vysokým podílem zrna. Výhodou je velmi dobrá odolnost vůči chladu a vynikající zdravotní stav, především z pohledu fuzarióz.
Univerzální hybrid Severeen (FAO 230) poskytuje vysoký výnos celkové suché hmoty s vysokým podílem škrobu a vynikajícími kvalitativními parametry i vysoký výnos zrna. Ing. Kopecký uvedl, že tento materiál pěstuje právě VOD Kámen. „Jsme za to rádi, protože s podnikem máme už dnes devatenáctiletou tradici spolupráce. Staví na našich materiálech od roku 2005 a za tuto dobu vystřídali řadu hybridů,“ uvedl Ing. Kopecký. Dodal, že hybrid Severeen využívají i další podniky, například Selekta Pacov, a. s. Oseva Uni dále uvádí, že se jedná o nenáročný plastický hybrid s velmi dobrou odolností k chorobám a poléhaní. Další z představených hybridů, Perley (FAO 250), poskytuje velmi dobré stabilní výnosy siláže s vysokým podílem zrna, dobrou stravitelností celkové hmoty a středním obsahem škrobu. Má vynikající plasticitu a jde o specialistu do sucha. Disponuje vynikající odolnost vůči sněti a dobrou odolnost vůči fuzariózám.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down