Sortiment firmy Agrofinal zaujme řadou novinek

Společnost AGROFINAL spol. s r. o. zastupuje výhradně slunečnice a kukuřice francouzské osivářské firmy Euralis Semences. S ucelenou nabídkou seznámila odborná polní akce na pozemcích zemědělského podniku Kralovická zemědělská, a. s. Sortiment zaujal řadou novinek – u hybridů kukuřice jde o materiály ES Eurojet, ES Techno, ES Tarock, ES Cockpit a ES Yeti, ve slunečnice jde pak o novinky ES Performa a dva materiály, které jsou v testování na ÚKZÚZ – ES Monalisa a ES Oceanis CL.

Sortiment přiblížil Milan Spurný, obchodní ředitel firmy Agrofinal.

 

Kukuřice

ES Eurojet (FAO 210) – univerzální robustní hybrid, odolný vůči chladu a suchu, poléhání a stresu, velmi dobře vychází na silážní využití hlavně na Vysočině.

ES Techno (FAO 220) – registrovaný v ČR na jaře letošního roku, jde o materiál s důrazem na kvalitní siláž s velmi dobrým podílem palic a vysokou energetickou hodnotou, středně vysoký až nižší.

ES Tarock (FAO 250) – v ČR nově zaregistrovaný, nejlepší materiál v rané siláži, v letošním roce vypadá průměrně, ale výsledky budou pravděpodobně opět zajímavé.

ES Cockpit (FAO 260) – materiál zaregistrovaný v ČR v roce 2013, na trh bude uveden až pro příští rok, univerzální hybrid, odolný vůči chladu a suchu, poléhání a stresu, velmi plastický, měl by značně sekundovat Newmilku v lepších obilnářských a řepařských oblastech.

ES Yeti (FAO 290) – v roce 2013 registrován v Německu, do prodeje v ČR půjde na jaře 2015, hybrid silážní, vysoká rostlina, dobrý podíl palic, dobře olistěná, kvalitativní parametry velmi dobré, v Německu je doporučen pro bioplynové stanice, určen spíše pro teplejší regiony, hybrid bude mít v portfoliu významné místo.

 

Slunečnice

ES Performa – nově registrovaný hybrid ve středně raném sortimentu, patřil výnosově ke špičce, určen je na Moravu do teplejších řepařských a kukuřičných oblastí, v oblasti konání polního dne by se dal pěstovat v kombinaci s kukuřicí na siláž do bioplynových stanic.

ES Monalisa –zajímavá habitem, materiál je zařazen ve zkoušení v raném sortimentu, je možné, že se ukáže ranost výraznější a hybrid bude mít svoje místo v chladnějších a okrajových oblastech.

ES Oceanis CL – středně vysoký, raný hybrid do řepařských a kukuřičných oblastí Čech a Moravy, s velmi dobrou odolností k houbovým chorobám, vysokým výnosem nažek a oleje a nízkou sklizňovou vlhkostí. Je určený pro pěstitelskou technologii Clearfield. Velmi dobře odolává suchu a je vhodný pro všechny typy půd. Výnosově rovnocenný nejvýkonnějším klasickým hybridům slunečnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *