26.09.2014 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Připravují vysoce výnosnou pšenici

Růst světového zemědělského trhu přípravků na ochranu rostlin, osiv a odrůd z 50 miliard eur v roce 2008 zhruba na 100 miliard eur do roku 2020 očekává Liam Condon, výkonný ředitel Bayer CropScience. Uvedl to na tiskové konferenci v německém Monheimu. Mezi klíčové hnací mechanismy středně- a dlouhodobého vývoje trhu podle něj patří intenzifikace a profesionalizace zemědělství.

„Ve světle velké poptávky po našich výrobcích rozšiřujeme naše výrobní kapacity a naše investice do výzkumu a vývoje,“ doplnil výkonný ředitel Bayer CropScience. V rámci investičního programu  v letech 2013-2016 vydá Bayer 2,4 miliardy eur. Z toho 1,3 miliardy eur bude vynaloženo v Evropě, jen pro Německo se plánuje 800 milionů eur. Ve stejném období plánuje Bayer rovněž investovat asi 700 milionů eur v Severní Americe a přibližně 400 milionů eur v Latinské Americe a pacifické Asii. Společnost také šlechtí rýži, která je dvakrát tak odolná vůči zasolení půdy než současné odrůdy. Uvedení na trh je plánováno v roce 2016 v Indii a následně pak v Bangladéši a Vietnamu. Dalším zaměřením je výzkum a vývoj vylepšených odrůd pšenice. Hybridní odrůdy s vysokým  výnosem se očekávají po roce 2020.

„Trvale udržitelné zemědělství dnes přináší takovou úroveň bezpečnosti a zabezpečení potravin, jaká se v historii lidstva nikdy dříve nevyskytovala. Mnoho lidí považuje dostatek potravin za samozřejmý,“ řekl Condon. „Ale systém je křehký, potřebuje neustálé inovace a podporu společnosti, aby bylo zaručeno, že svět bude mít dostatek jídla.“ Proto chce společnost posílit a rozšířit dialog s veřejností o moderním zemědělství, jeho možnostech a výzvách. Jedním příkladem je nová online platforma FarmingsFutureDialogues.com (Rozhovory o budoucnosti zemědělství).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down