08.08.2023 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Připravují nová hnojiva

Nové sídlo firmy, vlastní výroba huminových látek, rozšíření produktové řady, to jsou novinky, které na výstavě Naše pole prezentovala firma AMAGRO, s. r. o. Připravuje i hnojivé tablety pro zahrádkáře.

„Nové je především sídlo firmy, které se přestěhovalo do Poděbrad, a tím se zlepšil servis pro naše klienty,“ uvedl jednatel firmy Lubomír Rákos. Dodal, že zprovoznili vlastní výrobu huminových látek v Nymburku.

Přidali tekutou formulaci

K novinkám patří tekutá formulace produktu Aminator. Mají ho podle Lubomíra Rákose zaregistrovaný zhruba sedm let, ale jen v práškové formě, kterou prodávají především do zahraničí. Vyšli ale vstříc tuzemským požadavkům a zaregistrovali přípravek ve formě roztoku. V obou formulací prodávají tři produkty, kromě Aminatoru také Lignohumát v různých koncentracích a Lignoaktivátor.
Společně s francouzským výrobcem připravují registraci dalšího přípravku produktu s názvem Kalcian. Jedná se o mikronizovaný vápník s humátem pro listové aplikace. Lubomír Rákos upozornil, že vápník se s huminovými látkami obvykle velmi dobře sráží, což přináší problémy při aplikaci. Na trh by měl přijít podle něj produkt přijít během příštího jara a využití by měl najít v zahradnictví, ovocnářství, zelinářství, školkařství a lesnictví včetně hobby sektoru.

Hnojivé peletky pro zahrady

Obchodní ředitel Michal Jeník prozradil, že po dvou letech výzkumu dokončují hnojivé tablety založené na NPK 17-17-17 a lignohumátu. Výhodou je, že se nasypou do aplikátoru umístěném na vodovodním kohoutku, ze kterého se pak hadicí zalévá například trávník. Tablety se rozpustí v definovaném časovém úseku. Spotřebitelům by to mělo umožnit jednodušší a intuitivnější dávkování hnojiva.
Lubomír Rákos také uvedl, že 70 % obratu podniku tvoří export. Kromě evropských zemí vyvážejí na Střední východ, do Brazílie a do Afriky.*

Společnost nabízí některé produkty v tekuté i pevné formulaci Foto David Bouma
Společnost nabízí některé produkty v tekuté i pevné formulaci Foto David Bouma

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down