09.09.2022 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový stimulační přípravek

Stimulátor růstu Aminator je nový produkt společnosti AMAGRO s. r. o. pro tuzemský trh. Jak uvedl jednatel firmy Lubomír Rákos, polovinu složení tvoří práškový lignohumát a zbytek aminokyseliny rostlinného původu. Firma svoje produkty představila na výstavě Naše pole.

Lubomír Rákos doplnil, že Aminator je plně rozpustný a aplikuje se v dávce 100 g/ha. „Vyrábíme ho už pátým rokem, ale dosud šel na export,“ uvedl s tím, že o zařazení na tuzemský trh je přesvědčil efekt na zeleninu, květiny a ovocné stromy v malých hospodářstvích. Ing. Zora Marková, která má ve společnosti na starosti pokusnictví a poradenství, uvedla, že produkt je výborný do hrachu a bobovitých rostlin, výrazně zvyšuje kvetení a násadu plodů. U jetele jsou po aplikaci větší hlávky. Zvýšení výnosu semen se pohybovalo v rozmezí 10–30 %. Aminator zkoušeli také u máku, kde ošetření poskytlo 9% nárůst výnosu. Aminokyseliny podporují podle Ing. Markové například lepší prorůstání pylové láčky do semeníku. Produkt je nejlepší aplikovat před kvetením, ale například i po krupobití nebo suchu pro regeneraci. Doporučují ho i do obilnin nebo řepky.

Spustili e-shop

Lubomír Rákos připomněl, že všechny firmy, nejenom jejich, prošly složitým obdobím. Dodal, že mírně změnili strategii například ve směru výkladu efektů jejich produktů. Zaměřili se na to, co za celou dobu existence firmy dokázali. Tedy, že když při společné aplikaci minerálních hnojiv s lignohumátech sníží dávku hnojiva o 20 %, garantují zachování výnosu. Vzhledem k tomu, že hnojiva zdražila, je pro jejich klienty tento argument zajímavý.

V souvislosti s růstem cen potravin začali na záhumenkách hospodařit i lidé, kteří si potraviny dosud raději koupili v hypermarketu, konstatoval L. Rákos. Ti ale potřebují jiné balení produktu než desetilitrový kanystr. Firma tedy začala svoje produkty balit i do menších balení a zprovoznili plnohodnotný e-shop, kde si je spotřebitelé mohou koupit.

Lubomír Rákos také uvedl, že v pokusech mají dva produkty, týkají se půdních bakterií a vápníku, ale zatím si nejsou jisti, zda s nimi budou pracovat. Důvodem je cena. Doplnil, že vývoj a uvedení jednoho výrobku na trh trvá minimálně pět let, protože si nedovolí dát klientům produkt, který by byl neodzkoušený. Dodal také, že očekává, že na podzim spustí výrobu tekutých lignohumátů v jejich provozu v Nymburce, kde již vyrobili první šarže. Suroviny pro výrobu odebírají z Německa.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down