08.11.2021 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Představili se na domácím poli

Portfolio hybridů kukuřice v rozmezí FAO 210–250 představila na Dnu Zemědělce OSEVA UNI, a. s., Ing. Pavel Kopecký, který ji zastupuje, připomněl, že Výrobně-obchodní družstvo se sídlem v Kámeně, na jehož ploše akce proběhla, pěstuje právě jejich hybridy.

Ing. Kopecký vyzdvihl dva materiály, podnik pěstuje na běžné ploše. Prvním je Mantilla (FAO 210 siláž), v Kameni ji úspěšně zkouší pěstovat po silážním žitě. Podle Ing. Kopeckého je vhodná pro pozdní setí i v nadmořské výšce zhruba 600 m, kde podnik hospodaří. Hybrid má všestranné využití na siláž, zrno i bioplyn, je plastický a dobře olistěný.

Druhým je pak Severeen, který ve VOD Kámen pěstují jako nosný materiál. Jak Ing. Kopecký uvedl, ve středisku Věžná ho pěstují na 100 % plochy pro siláž ke krmení skotu. „V podniku na něm staví a pěstují ho třetím rokem. Materiál se osvědčuje, ať už je sušší nebo vlhčí a studenější počasí,“ dodal. Vyniká vysokou stravitelností, obsahem škrobu, výnosem hmoty, perfektním doopylením palic, tenkým stonkem i vřetenem a vysokou plastičností.

Společnost na polním dnu představila také dvě novinky. Amandeen (FAO 250) vyniká vysokým výnosem hmoty a měl by doplnit její nosnou odrůdu Perley (FAO 250). Toto FAO je na podmínky oblasti již poměrně vysoké, upozornil Ing. Kopecký s tím, že ho tam již nedoporučují. Pro podniky na Pelhřimovsku, které jsou níže položené, je ale vhodné. V katalogu k němu Oseva UNI dále uvádí, že má velmi dobrou stravitelnost vlákniny, vysoký obsah škrobu a velmi vysoký obsah energie. Dále má dobrou odolnost vůči chladu a chorobám.

Druhou novinkou je LG 31.228 (FAO 220), je specialistou do studenějších, chladnějších ročníků, jako byl letos. „Vyniká vysokou stabilitou výnosu, vysokým výnosem zelené hmoty, podílem palic a škrobu. Má vysokou stravitelnost a stabilitu výnosu,“ charakterizoval hybrid Ing. Kopecký.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down