01.09.2022 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Představili osiva i nabídku přípravků

Společnost Soufflet Agro představila návštěvníkům zemědělské výstavy Naše pole široké portfolio odrůd obilnin, řepky a greeningových směsí. Samostatnou kapitolou byla prezentace řady přípravků pro řešení výživy a ochrany rostlin.

Ing. Jiří Šilha, technický poradce společnosti Soufflet Agro, upozornil v elitním sortimentu ozimé pšenice na polopozdní odrůdu KWS Eternity (E). Klasovou pšenici, která zaujme pěkným produktivním klasem a velkou asimilační plochou praporcového listu. Odrůda vhodně kombinuje vysoký výnosový potenciál s elitní potravinářskou kvalitou. V sortimentu ozimé pšenice A jakosti vyzdvihl trojici Fenomen, KWS Elementary a Fakir. U odrůd B jakosti zmínil ozimou pšenici Futurum, jejímž nástupcem a zároveň nosnou odrůdou bude KWS Donovan (B, jedním z rodičů je známý Tobak). Jde o plastickou, velmi dobře odnožující, výnosnou odrůdu s vysokou produktivitou klasu, která velmi dobře využívá vstupy N a S. KWS Donovan lze pěstovat jak pro potravinářské využití, tak po úpravě agrotechniky i pro krmné účely, vysvětlil Ing. Šilha. Odrůdou s výbornou krmnou jakostí je další prezentovaná pšenice KWS Silverstone (B), poskytující velmi vysoké výnosy v obou technologiích pěstování. V nabídce prezentované v Nabočanech nechyběla ani ozimá pšenice KWS Keitum s C jakostí, nová výnosná odrůda (nejvyšší výnosové hodnocení 9/9 v systému BSA) s potenciálem pro krmné účely, výrobu oplatků i sladařské využití.

Ing. Šilha upozornil také na další obilniny. Novinkou ozimého šestiřadého ječmene je KWS Faro, testovaný i na sladovnickou kvalitu. KWS Higgins a KWS Kosmos, opět ozimé šestiřadé ječmeny, spojuje vysoký výnos a plasticita, KWS Kosmos vyniká také nejlépe hodnocenou mrazuvzdorností v SDO, upozornil řečník. V nabídce tritikale se zastavil u výnosné zrnové odrůdy Ramos, vhodné zejména pro vyšší intenzitu. Žito zastupovaly zrnové odrůdy z dílny KWS Lochow GmbH – Gonello a KWS Tayo, dále také odrůdy žita pro energetické využití – KWS Propower (hybridní odrůda s rozšířeným sklizňovým oknem) a Turbogreen, trsnaté žito ceněné tam, kde pěstitel potřebuje ranou sklizeň.

Z jarních obilnin připomněl Ing. Šilha oves Max, nejpěstovanější odrůdu v Německu díky vysoké objemové hmotnosti, a Armani, odrůdu vhodnou pro ekologické zemědělství. U jarní pšenice zmínil KWS Sharki, u jarního tritikale Tomcat a jarního ječmene KWS Amadora, RGT Planet a Juventa, všechny tři sladovnické odrůdy.

Společnost Soufflet Agro vybrala pro prezentaci v Nabočanech i greeningové směsi, a to Greening 2 Slow, Greening 4 Plus, Greening 5 a Greening 6.

Segment přípravků společnosti Soufflet Agro představil technický poradce Ing. Dušan Musil. Zaměřil se především na produktovou řadu FERTEQ. Jedním z pilířů této řady jsou granulovaná hnojiva, kde aktuálně nabízejí FertiSTART 35 NPK a FertiSTART 42 NPK, hnojiva vhodná pro základní hnojení například ozimé pšenice. Novinkou je vápenaté hnojivo FertiCALMAG 25 (CaCO3 68 %, MgCO3 25 %, lignohumáty) určené pro úpravu pH půd a dodání hořčíku.

Nedílnou součástí je i široká paleta hnojiv používaných pro mimokořenovou výživu (CereaSTART, BorphoSTART, OligoSTART, ZinSTART, NitroTOP NG a další). Společnost Soufflet Agro v rámci svého portfolia taktéž nabízí biostimulační hnojiva, mezi která patří StimSTART a StimTOP. StimSTART obsahuje tři základní makroprvky – dusík, fosfor a draslík, navíc je obohacen o huminové kyseliny, fulvokyseliny a aminokyseliny. Stěžejní funkcí hnojiva je podpora růstu kořenů a vývoje mladých rostlin. U obilnin stimuluje odnožování, u řepky podporuje navětvení. Druhý produkt, StimTOP, představuje tekuté hnojivo pro mimokořenovou výživu s obsahem dusíku, fosforu, draslíku a šesti mikroprvků (bor, molybden, zinek, mangan, měď a železo), obsahuje taktéž aminokyseliny a mořskou řasu Acscophyllum nodosum. Aplikuje se v průběhu růstu s cílem podpory fotosyntézy a lepšího čerpání živin, vysvětlil Ing. Musil.

Vedle produktové řady FERTEQ nabízí společnost Soufflet Agro také řady GUARDTEQ zahrnující přípravky na ochranu rostlin, ADTEQ – produkty pro vyšší využití potenciálu přípravků a SOILTEQ, technologie a produkty pro podporu půdní úrodnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down