24.11.2022 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslavili čtvrt století na trhu

Již 25 let působení v České republice oslavila společnost Europlant šlechtitelská spol. s r. o. Slavnostní setkání proběhlo v hotelu Zámek Valeč. Na semináři kromě jiného zazněla informace, že by společnost v budoucnu mohla ve větší míře využívat množitelské plochy ve vyšších nadmořských výškách Česka a Slovenska k produkci sadby pro další země. V tuzemsku se Europlant chce více zaměřit na poradenství.

Hosty uvítal jednatel společnosti Ing. Jiří Procházka, který konstatoval, že do České republiky po celou dobu působení přinášejí vlastní odrůdy a spolupracují s mnoha smluvními šlechtiteli. „Nabízíme vám odrůdy těch vlastností, které vyhledáváte. Rádi spolupracujeme s úspěšnými, protože tací dělají svoji práci dobře a se zápalem. Naším úkolem je odrůdy stále zlepšovat a partnerům doporučovat jen takové, které jsou pro ně vhodné. Moji kolegové, ale také naši poradci z Německa se dlouhá léta s našimi odrůdami snaží pracovat tak, aby činnost našich partnerů byla plně efektivní,“ shrnul Ing. Procházka politiku firmy. Konstatoval, že jejich odrůdy, které se neprosadí, vyřazují ze sortimentu a připomněl starší úspěšné materiály jako Nicola, Agria, Solara a Gloria. Zmínil také novější Eurostarch, Antonia, Marabel, Euroresa, Bernina, Anuschka, Zuzana, Laura, Belana a Corinna.

Zvedli podíl na trhu

Ing. Procházka uvedl, že v roce 1996 byl podíl firmy na trhu se sadbou v České republice asi 8 %, letos je o necelých 30 procentních bodů vyšší. V roce 1997 množili sadbu brambor na sedmi hektarech, letos dosáhla plochy přes 900 ha a v některých letech je i nad 1000 ha. Od roku 1997 zobchodovali stovky tisíc tun sadbových a konzumních brambor.

Za úspěšných 25 let poděkoval majitelům jejich mateřské firmy Europlant Pflanzenzucht GmbH, kterou na akci zastupoval jednatel Jörg Eggers. Dále také firmě Kartoffelzucht Böhm GmbH & Co. KG, zastoupené Dr. Heinrichem Böhmem, společnosti Vereinigte Saatzuchten eG, zastoupené Eckhardem Hinrichsem a Gundolfem Krugem a společnostem RAISA eG a Raiffeisen Centralheide eG . Ing. Procházka dodal, že Europlant šlechtitelská vznikla díky jejich rozhodnutí vstoupit na český trh se sadbovými a konzumními bramborami. Poděkoval také všem spolupracovníkům společnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down