Nové pšenice na trhu

Společnost Limagrain připravila několik novinek v sortimentu pšenice. Uvedli to její zástupci na semináři v Ostrožské Lhotě.

Jak uvedla Ing. Eva Fučíková ze společnosti Plant Select, spol. s r. o., která spadá pod společnost Limagrain, patří mezi ně například Nordika (C), vynikající vysokým výnosem při nízkých vstupech. Očekává se také registrace rané Avenue, která by díky této vlastnosti mohla být vhodnou předplodinou pro řepku.  V příštím roce by také mohla být registrována odrůda Frisky s potravinářskou kvalitou, výborným zdravotním stavem a přezimováním.

Jak také uvedl Ing. Ladislav Procházka ze společnosti Delta mlýny s. r. o., společnost Mondelez International, která loni naplánovala velkou investici do závodu Opavia, chce produkovat část sušenek pod značkou LU Harmony. Kromě specifických produkčních podmínek pšenice pro tuto značku je pro ni uznána (zatím) odrůda Arkeos, díky specifickým vlastnostem obsažených glycidů. Od roku 2015 by pak mělo být potřeba až 40 000 tun takové pšenice.*Zrno pšeniceur9str10(dab)0324fucikova

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down