Nové odrůdy jarního ječmene a pšenice seté jarní

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zeregistroval nové odrůdy jarního ječmene a jarní pšenice. Jejich přehled přináší Úroda č. 4/2017.

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zaregistroval na základě zákona č. 219/2003 Sb., o uvádění do oběhu osiva a sadby pěstovaných rostlin a o změně některých zákonů (zákon o oběhu osiva a sadby) čtyři odrůdy pšenice seté jarní. Jedná se o odrůdy Kabot, Kitri, KWS Mistral a Odeta. Uvádí to Ing. Vladimíra Horáková z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.
V roce 2016 ukončilo tříleté zkoušení pro registraci osm novošlechtění jarního ječmene. Na registraci bylo navrženo pět sladovnických odrůd, z toho jedna odrůda je vhodná pro výrobu piva s CHZO České pivo, a dvě odrůdy nesladovnické.
Jedná se o odrůdy Soulmate, Ovation, LG Monus, Leenke a Forman. Z důvodu pozdějšího podání návrhu názvu budou v červnu 2017 zaregistrovány odrůdy SC 44801 N2(Pop) a AC 09/547/43 (Remark). Uvádí to Ing. Olga Dvořáčková z Národního odrůdového úřadu Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *