31.01.2024 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová metodika zacílila na ozelenění kolejových řádků

Spolek pro inovace a udržitelné zemědělství (SIUZ) vydal novou metodiku s názvem Cílené ozelenění kolejových řádků aplikátorů kapalných a pevných látek v konvenčním a ekologickém zemědělství.

Jedná se o metodiku, jenž se zaměřuje na pozitiva, která přináší ozelenění kolejových řádků  jako mimoprodukční části obhospodařování pozemku.

Uplatnění ve většině polních plodin

Ozelenění kolejových řádků aplikátorů zajišťuje širokou škálu mimoprodukčních funkcí zemědělství. Ekologický přínos ozeleněných kolejových řádků je ovlivňován způsobem umístění na pozemku, volbou druhů k ozelenění, systémem obhospodařování a délkou setrvání na stanovišti. Ozeleněné kolejové řádky nacházejí své uplatnění ve většině polních plodin nejen v konvenčním, ale i v ekologickém zemědělství.

Zaměření publikace

Publikace se věnuje problematice ozelenění kolejových řádků ve vztahu k cílům opatření, k principům založení a obhospodařování vegetačních pokryvů, k požadavkům na technické vybavení, ale neopomíjí ani rizikové faktory a zásady jejich eliminace. Součástí publikace je specifikace vlivu ozelenění trajektorií na možnosti omezení poklesu produkce hlavních plodin, eliminace eroze a ekonomickým ukazatelům. Primárně je práce zaměřena na možnosti využití ozelenění trajektorií aplikátorů v podmínkách České republiky a zahrnuje výsledky výzkumu a ověřování právě v těchto podmínkách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down