29.09.2023 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nabízejí stabilizovanou močovinu

Sortiment listových hnojiv a stabilizované močoviny UREAstabil prezentovala na výstavě Naše pole akciová společnost AGRA GROUP a. s. Kromě těchto produktů má v nabídce produkt ke stabilizaci pH postřikové jíchy, který vytváří optimální podmínky pro účinky přípravků ochrany rostlin.

Významným produktem firmy je UREAstabil, granulovaná močovina stabilizovaná inhibitorem ureázy (NBPT). Inhibitor ureázy redukuje ztráty dusíku při povrchové aplikaci močoviny, zejména pokud není možné hnojivo okamžitě zapravit, a tím dusík lépe proniká do kořenové zóny rostlin. Omezuje se tak fixace amonného iontu na povrchu půdy, uvádí společnost. Hnojivo doporučuje pro podzimní i jarní aplikaci k řepce a na jaře k ozimé pšenici, zároveň je vhodné při zakládání porostů jařin a pro vzcházející porosty kukuřice. Na stejném principu funguje StabilureN 30. Jedná se o kapalný inhibitor ureázy, který se používá ve spojení s kapalnými dusíkatými hnojivy (DAM, AmisaN a SAM, případně roztoky močoviny).

Upraví pH jíchy

Pro stabilizaci pH postřikové jíchy je určen StimGUARD pH. Velké uplatnění nachází především při úpravě postřikové jíchy ve spojení s insekticidní ochranou, protože řada účinných látek insekticidů vyžaduje nižší pH. Zároveň obsahuje draslík v organické vazbě, dusík a antistresovou složku (betain).

K řešení nedostatku mědi u polních plodin, ovoce, zeleniny, vinné révy a chmele slouží CHEVRI Cu-combi. Produkt obsahuje měď ve dvou stupních oxidace (Cu+, Cu2+) v suspenzní formulaci a řadu dalších významných živin. Tyto formy mědi významně zvyšují odolnost rostlin vůči chorobám, konstatuje společnost. Součástí CHEVRI Cu-combi je i protistresová látka – betain.

Pomocný rostlinný přípravek s obsahem křemíku NanoFYT Si obsahuje stabilizované nanočástice SiO2. Je určený pro mimokořenovou výživu postřikem na list, především pro rychlé dodání křemíku nejen obilovinám. Agra Group uvádí, že křemík zvyšuje pevnost stěn rostlinných buněk, což se projevuje zvýšením tuhosti kutikuly listů a zvýšenou tolerancí vůči škůdcům a nemocem. Zároveň se pozitivně podílí na regulaci vodního režimu v suchém období.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down