Na demonstrační farmě se hovořilo o strip-tillu

Druhého května proběhla v Bučině u Vysokého Mýta na Statku Bureš s. r. o. první skupinová demonstrační akce pro zemědělce a další odbornou veřejnost. Statek Bureš se přihlásil k dotačnímu titulu Podpora poradenství v zemědělství a působí jako demonstrační farma.

Informoval o tom doc. Ing. Václav Brant, Ph.D., z České zemědělské univerzity v Praze, který působí v Centru precizního zemědělství, jež se pořádané akce účastnilo. Odborný program byl zaměřen na problematiku pásového zpracování půdy v pěstebních systémech cukrové řepy a kukuřice seté. Akce, které se zúčastnilo přes třicet zemědělců a zástupců odborné veřejnosti, probíhala formou otevřené diskuse s přednášejícími a zakončena byla komentovanou prohlídkou porostů cukrové řepy a kukuřice, uvedl doc. Brant. Koordinátorem akce byl  Jindřich Šmöger ze Statku Bureš s. r. o.

V podniku budou další akce probíhat v průběhu celého roku. Nejbližší je naplánována na 16. 5. a bude se týkat erozní kalkulačky. Následovat bude 30. 5. setkání věnované bilanci živin a organické hmoty v půdě.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *