04.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompletní sortiment pro brambory

Především stroje spojené s pěstováním brambor prezentovala na Dni Zemědělce akciová společnost Kuks. Její záběr je mnohem širší, poskytuje také služby a poradenství v oblasti zemědělství, prodává náhradní díly a má vlastní výrobu.

Hlavní činností společnosti je prodej a servis technologií na brambory, prodej a výroba náhradních dílů a poskytování služeb v zemědělství. Spolupracují proto s řadou zahraničních firem, například ze Skotska, Belgie, uvedl jednatel společnosti Kuks Ing. Miloš Kos. V nabídce mají rýhovače a separátory hrud a kamen společnosti Scanstone, sazeče a sklízeče firmy AVR nebo linky pro příjem, čištění, třídění a vážení brambor a ostatní zeleniny od firmy Tong engineering. K dispozici je i linka pro mytí a škrábání brambor o firmy De Bruyne. Zároveň působí jako výrobci, firma se specializuje na CNC obrábění. V rámci služeb v České republice odkameňují a osázejí ročně zhruba 1400 ha a z necelých 1000 ha pro zemědělce sklízejí, uvedl Ing. Kos. Dodal, že jsou největším tuzemských poskytovatelem služeb a prodávají i náhradní díly.

Přímo v expozici si návštěvníci mohli prohlédnout například separátor Scanstone. Ing. Kos dodal, že se tento produkt dováží do ČR od roku 1994, firma je ze Skotska. Nabízí pásové odkameňovače, ale před nedávnem přišli s novým hvězdicových typem. K představenému pásovému odkameňovači Ing. Kos uvedl, že se jedná o jejich historicky nejúspěšnější produkt, který prodávají a používají na služby. S jednou linkou dělají 100 ha ročně, dokáže i více. Před separováním se musí pole narýhovat. Dovážejí proto dva typy rýhovačů od stejné firmy. Původně se využívaly především dvouřádkové typy, v posledních letech přibývá čtyřřádkové. V sezóně s ním zpracují 400 ha ve službách.

Po přípravě půdy následuje sázení, v nabídce společnosti Kuks jsou stroje belgické společnosti AVR. Nejvíce se specializují na dvouřádkové, ale firma vyrábí až čtyřřádkové. Od té samé společnosti mají v nabídce i sklízeče.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down