24.01.2022 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exkluzivní plodiny s vysokým výnosem

Společnost Agrofinal je na trhu již skoro 25 let, po tuto dobu vám vždy přináší své exkluzivní portfolio, které je postaveno především na vysoké kvalitě osiv, spojené s individuálním přístupem k zákazníkům a kvalitním poradenstvím.

Dnes, bychom vám rádi představili vhodné hybridy kukuřice, slunečnice, sóji a jarní řepky k pěstování ve Zlínském kraji.

ES Bond (S 260/ Z 250) – lídr „Ligy výnosných“

Univerzální dvouliniový hybrid pro mnohostranné využití se špičkovým výnosem silážní hmoty a výborným podílem palic. Typ zrna je tvrdý až mezityp, vhodný do mlýnů na výrobu kukuřičné mouky. Vyznačuje se výnosovou stálostí v proměnlivých ročnících. Vyniká velmi vysokým výnosem siláže o vysoké kvalitě a stravitelnosti. Hybrid je vhodný i pro bioplynové stanice a k výrobě bioetanolu. Přednostmi jsou výnosová stabilita na všech stanovištích, odolnost vůči chladu, suchu a plasticita. Hybrid je odolný proti chorobám a nepoléhá. Rostlina vyniká rychlým počátečním vývojem, vyšším vzrůstem, bohatým olistěním, dobře ozrněnou velkou palicí a stay green efektem.

ES Joker (S 250/Z 240) – nejlepší hybrid pro nejlepší pěstitele

Jedná se o špičkový produkt raného sortimentu kukuřic, který byl v roce 2020 zaregistrován v ČR. Hybrid je dvouliniový, vysoký se vzpřímenými listy, bohatě olistěný s velkou palicí. Typ zrna je tvrdý až mezityp. Hybrid ES Joker se řadí k materiálům s nejvyšším výnosem a také nejvyšší stabilitou výnosu v různých půdních podmínkách. Přínosem je také odolnost k suchu a Stay green efekt. Hybrid se vyznačuje rychlým počátečním vývojem, plasticitou a dobrým zdravotním stavem. Vyniká velmi vysokou kvalitou silážní hmoty a špičkovou stravitelností. Kombinace velmi vysokého výnosového potenciálu a výnosové stability dělá z hybridu ES Joker je „top hybrid“ v raném sortimentu kukuřic. Doporučujeme ho také do bioplynových stanic.

ES Faraday (S 310/Z 300) – univerzální výnosově silný hybrid

Univerzální hybrid pro pěstování na zrno, siláž i pro bioplynové stanice. Rostliny jsou vysoké, velmi dobře olistěné s velmi dobrým zdravotním stavem a silným Stay Green efektem. ES Faraday nese známku Roots Power, má tedy lépe vyvinutý kořenový sytém, vyšší stabilitu rostlin i lepší odolnost vůči stresovým faktorům. V závěru vegetace vykazuje velmi rychlý dry down efekt zajišťující sklizeň zrna s nízkou vlhkostí. Typ zrna je mezityp až zub. Hybrid je zařazen také v systému Fertcorn.

ES Faraday je výborným kombinovaným hybridem pro oblast Moravy

Nejširší portfolio slunečnic na českém trhu

Společnost Agrofinal jako jediná společnost na trhu nabízí pěstitelům kompletní portfolio slunečnice napříč všemi segmenty, ať už jsou to klasické hybridy, HO hybridy, nebo hybridy vhodné pro různé herbicidní technologie jako CL, CLP, ExpessSun a další. Mezi nejžádanější klasické hybridy v tomto roce na českém trhu patří ES Bella, ES Rosalia, ES Savana a ES Lena, které nahradily náš nejúspěšnější hybrid na trhu posledních let ES Biba. V segmentu CL a CLP nabízíme výborné hybridy ES Novamis CL, ES Janis CLP, ES Genesis CLP, ES Agraris CLP a další. V segmentu SU nabízíme vynikající novinka ES Hudson SU. V segmentu HO pak nelze vynechat ES Idillic HO, ES Unic HO či kombinovaný ES Adriatic HO-CLP. Významným hybridem na trhu pro krmné účely (ptactvo) je pak hybrid ES Royal.

Výnosné odrůdy sóji pro potravinářské i krmné účely

V naší nabídce pro letošní rok naleznete dvě velmi rané odrůdy sóji pro potravinářské účely, a to ES Comandor a ES Compositor. Odrůdy se vyznačují bílým pupkem, vysokým obsahem proteinů, výborným stabilním výnosem, vynikající odolností vůči poléhání a výborným zdravotní stavem. Pro krmné účely lze využít odrůdy s tmavým pupkem, v letošním roce nabízíme velmi ranou novinku ES Governor a stálici na trhu ES Navigator.

Řepka jarní, ideální záchrana při špatném průběhu zimy

Axana je výborný, výnosný, odzkoušený hybrid řepky jarní. Disponuje vysokým, stabilním výnosem a dobrou odolností proti houbovým chorobám. Rostlina je středně vysokého typu, má rychlý počáteční vývoj a velmi dobrou odolnost k poléhání. Obsah oleje v semeni je vyšší, obsah GSL je nízký. Lze ji velmi dobře využít jako náhradu na pozemky, kde byla zaorána plodina poškozená špatným průběhem zimy.

Společnost Agrofinal vám také přináší širokou nabídku čiroků s využitím na zrno, siláž a bioplyn.*

Ing. Kristýna Kysilková

Agrofinal s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down