Cukrovky vhodné do všech podmínek

Společnost KWS OSIVA s. r. o. nabízí odrůdy cukrovky vhodné pro všechny podmínky pěstování. Odrůdy Natura KWS a Picobella KWS vynikají vysokým výnosem a zdravým listovým aparátem, Marenka KWS je nejcukernatější odrůdou sortimentu KWS. Vůbec nejprodávanější odrůdou na českém trhu je univerzální Panorama KWS, kterou doplňuje trojtolerantní Toleranza KWS. Novinkou v nabídce je Salvatora KWS tolerantní k rizománii a cerkosporióze.

Odrůdy tolerantní k rizománii

  •  Marenka KWS

Odrůda Marenka je tolerantní k rizománii a cerkosporióze, registrovaná byla v loňském roce. „Jde o nejcukernatější odrůdu našeho rizotolerantního sortimentu, celkově se umístila na čtvrtém místě v cukernatosti v rámci všech RI odrůd (RI = tolerance k rizománii) v jednoletém zkoušení v Zelené knize 2016. Vypadá dobře a vyniká odolností k listovým chorobám,“ popsal odrůdu Petr Morávek, obchodní zástupce pro prodej osiv cukrové řepy pro oblast cukrovaru České Meziříčí.

  • Picobella KWS

Druhá prezentovaná odrůda Picobella KWS je také tolerantní k rizománii a cerkosporióze. Je to NC typ, vhodný pro všechny typy sklizně. „Odrůda vyniká zdravým chrástem. Ve zkoušení pro Seznam doporučených odrůd (SDO) se umístila ve dvouletém zkoušení na druhém místě,“ dodal.

  • Natura KWS

Další odrůda, Natura KWS, je normálního typu, tolerantní k rizománii a cerkospoře a s výbornou odolností vůči přísuškům. Jde o nejprodávanější Ri odrůdu společnosti KWS v posledních třech letech, řekl Petr Morávek.

  • Salvatora KWS

Novinkou letošního roku je odrůda Salvatora KWS. Tato odrůda je podle Petra Morávka tolerantní k rizománii a cerkospoře a v letošním roce ji v menším množství zkouší první zákazníci. „Uvidíme, jak letos zaboduje v SDO. Věřím, že by se z ní mohl stát v budoucnu prodejní hit,“ řekl Morávek.

 Odrůdy tolerantní k nematodám

  •  Toleranza KWS

Jako NC typ s kombinovanou trojí tolerancí k rizománii, nematodám a cerkospoře je uváděna odrůda Toleranza KWS. „Je to zdravá odrůda s vysokou odolností k listovým chorobám. Ve zkoušení pro Seznam doporučených odrůd se umístila po dvou letech v nematodním sortimentu na prvním místě podle indexu,“ zdůraznil obchodní zástupce.

  • Panorama KWS

„Jde o N-NC typ s tolerancí k rizománii a nematodám. „Je vhodná pro všechny termíny sklizně od raných až po nejpozdnější. Při dobré fungicidní ochraně v posledních letech nikdy nezklamala a tomu odpovídají i prodejní čísla,“ poznamenal s tím, že odrůda Panorama KWS vyniká velmi vysokým výnosem kořene při velmi dobré cukernatosti.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *