Clearfield přichází do řepky

Čtveřici v minulém roce registrovaných přípravků na ochranu rostlin připomněli pracovníci společnosti BASF včera na semináři v Nymburku. Hovořilo se také o technologii Clearfield, kterou v tuzemsku v současné době zavádějí do řepky.

Ta může pomoci vyřešit některé problematické  plevele (například řepici a jiné brukvovité) a umožní zasáhnout proti dvouděložným plevelům a výdrolu obilnin zároveň. Pěstitelé ale musejí mít na paměti, že sejí plodinu, která má rozšířenou rezistenci proti některým herbicidům, upozornil doc. Ing. Miroslav Jursík, Ph.D., z České zemědělské univerzity v Praze.  Tomu musejí přizpůsobit hubení výdrolu a další agrotechnické kroky.  Jak uvedl doc. Ing. Petr Baranyk, CSc., ze Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin, jsou již k dispozici výkonné odrůdy pro tuto technologii.

Do ozimé řepky s technologií Clearfield  je určen herbicid Cleravis (quinmerac 100 g/l, imazamox 17,5 g/l, metazachlor 375 g/l), aplikuje se postemergentně v dávce 2  l/ha (+ 1  l/ha Dash) proti dvou- a jednoděložným jednoletým plevelům a výdrolu obilnin.

Biathlon  4D (florasulam 54 g/kg, tritosulfuron  714 g/kg) je určen do hlavních obilnin pro jarní ošetření v dávce 70 g/ha proti jednoletým dvouděložným plevelům včetně svízele.

Pro kukuřici je připraven Akris (dimethenamid-P 280 g/l, terbuthylazin 250 g/l) proti jednoletým dvouděložným a lipnicovitým plevelům v kukuřici, dávkování je 2 a 3 l/ha, způsob aplikace PRE a c-post.

Fungicid Retengo Plus (epoxiconazole 50 g/l, pyraclostrobin 133 g/l) je fungicid do kukuřice proti spále a rzi kukuřičné v dávce 1,5 l/ha.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down