22.11.2018 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemřel Ing. František Tichý

Dne 31. října 2018 náhle zemřel Ing. František Tichý, CSc., ve věku 70 let. Redakci o tom informovala Věra Kroftová ze Zemědělského výzkumného ústavu Kroměříž, s. r. o.

Ing. František Tichý, CSc., se narodil 14. dubna 1948 v Kroměříži. V roce 1966 zakončil maturitou studium SVVŠ (dnes gymnázium) v Kroměříži a pokračoval ve studiu na Agronomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Absolvoval v roce 1971 a jeho prvním zaměstnavatelem byly Severomoravské cukrovary. Od roku 1977 pracoval ve Výzkumném ústavu obilnářském, nejdříve na Oddělení odrůdové pěstební technologie a později na Oddělení pro zavádění výsledků výzkumu do praxe. V roce 1989 získal vědeckou hodnost kandidáta zemědělsko-lesnických věd. V nástupnické organizaci Zemědělský výzkumný ústav Kroměříž, s. r. o., pracoval jako samostatný výzkumný pracovník. Později se věnoval výhradně poradenství v rostlinné výrobě a zejména v obilnářství, kde se stal vyhledávaným odborníkem.
Neustále se vzdělával a získal několik certifikátů a akreditací. Byl dlouholetým členem redakční rady časopisu Úroda. Napsal více než sto odborných článků do časopisů a příspěvků do sborníků, byl členem autorského kolektivu několika knižních publikací, informovala Věra Kroftová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down