19.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělství vstoupilo do éry transformací

Konference společnosti Syngenta Czech s. r. o. se v letošním roce uskutečnily pod heslem AgroOlympiáda – Spolu jsme silnější. Jak upozornila Ing. Honorata Kalmucka, MSc., obchodní ředitelka divize ochrany rostlin společnosti Syngenta pro Českou a Slovenskou republiku, moderní zemědělství čelí složitým výzvám. Musí reagovat na měnící se klima, včetně hospodaření s vodou, zamezovat erozi půdy i emisím uhlíku z půdy a také ztrátě biodiverzity, ale na druhou stranu zvyšovat produktivitu a v neposlední řadě zohledňovat i měnící se chutě konzumentů.

Regenerativní zemědělství

Jedním z principů, které společnost Syngenta podporuje, je regenerativní zemědělství, které podle Ing. Kalmucké reaguje na většinu aktuálních výzev zemědělství. Založené je na několika pilířích: minimalizaci narušení půdy, pěstování meziplodin a společném zařazování více plodin, precizní aplikaci chemických i biologických přípravků a integraci hospodářských zvířat. Jak společnost Syngenta přispívá k regenerativnímu zemědělství? „Zaměřujeme se na to, aby přípravky na ochranu rostlin byly efektivnější, účinnější a šetrnější k životnímu prostředí. Farmářům poskytujeme digitální řešení, které zvyšují výnosy i ziskovost. Zákazníkům nabízíme technické poradenství a školení,“ informovala Ing. Kalmucka s tím, že společnost Syngenta má silnou vědecko-výzkumnou základnu. Pro udržitelnost zemědělství v měnících se klimatických podmínkách jsou důležité i moderní odrůdy, které má společnost Syngenta také ve svém portfoliu.

Novinky na českém trhu

Ing. Kalmucka shrnula také novinky společnosti Syngenta na českém trhu. Patří mezi ně nová generace bezpečných obalů EvoPac pro systém uzavřeného plnění postřikovače (CTS), půdní insekticid do kukuřice a brambor proti drátovcům Karate 0.4GR i ekonomické fungicidní mořidlo pro obilniny a luskoviny Maxim 025 FS. Společnost Syngenta představila také digitální řešení Cropwise, které chtějí na český trh implementovat ve větším rozsahu.

Naopak naposledy v letošním roce mohou pěstitele používat dvojici herbicidů Lumax a Gardoprim Plus Gold 500 SC, obsahující účinnou látku s-metolachlor.

Více informací přinese týdeník Zemědělec a časopis Úroda.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down