22.03.2023 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělství v měnící se době

Konference společnosti Syngenta Czech s. r. o. představila možnosti ochrany rostlin a odrůdové skladby v době měnících se legislativních i klimatických podmínek a vyšších nároků na životní prostředí. V součtu s rostoucí světovou populací je velmi důležité zakomponovat do pěstebních postupů i moderní technologie, ke kterým patří precizní zemědělství a další digitální nástroje.

Jak zdůraznila Ing. Honorata Kalmucka, MSc. obchodní ředitelka divize ochrany rostlin a jednatelka společnosti Syngenta pro Českou a Slovenskou republiku, pěstitelé potřebují nová řešení a nové technologie. Největším zájmem společnosti Syngenta zůstávají inovace pro zemědělství s důrazem i na biologické přípravky a nové digitální technologie. Mezi novinky v ochraně rostlin, které společnost Syngenta na konferenci představila, patří fungicid do obilnin Greteg, insekticid do zeleniny, révy a sadů Affirm, dále insekticid Voliam do širokého spektra plodin, biostimulanty Quantis a Vixeran i rozšíření registrace fungicidu Amistar Gold proti chorobám obilnin.

Bc. Kateřina Veselá, ředitelka divize osiv společnosti Syngenta pro Českou a Slovenskou republiku, přidala novinky v sektoru Syngenta Seeds. V této oblasti zaujme nový digitální nástroj Seed Selector, který umožňuje přesné doporučení silážního hybridu kukuřice pro každý pozemek. Portfolio kukuřice vedle Artesian a PowerCell genetiky přináší také novinku MaxiMaize, předem kalibrovanou směs tří špičkových hybridů s cílem vyšší stability, vyššího výnosu a kvality siláže. Šlechtění řepky se orientuje stabilně na výnos a olejnatost, ale také odolnost vůči vyzimování, suchu, pukání šešulí, velmi aktuální je i odolnost vůči chorobám (TuYV, foma, Verticillium a další). Portfolio slunečnice pokrývá všechny segmenty – klasický, Clearfield, Clearfield Plus, HTS Seeds, Linoleic a High Oleic. Zajímavé novinky přináší oblast hybridního ječmene Hyvido – na tuzemský trh přichází první hybridy s tolerancí vůči BYDV (SY Harrier) a také první hybridy vhodné pro silážní využití (SY Maliboo).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down