13.10.2022 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelená pro chytré produkty

Společnost Olmix Group Česká republika & Slovensko prezentovala v rámci výstavy Země živitelka nabídku ze sekce Plant Care i Animal Care. V oblasti zaměřené na péči o rostliny představili zástupci firmy novinky NitronS, MultiN i Primeo S12. Sekce péče o zvířata zahrnuje klasický sortiment včetně novinky Diet Paste. Společnost Olmix byla také generálním sponzorem Jihočeské beef show.

Na jihočeský agrosalon společnost Olmix Group přivezla úplnou novinku – dusíkatosirné hnojivo NitronS. Jde o velmi podobný produkt hnojivu MultiN, které obsahuje tři formy dusíku a lehce přístupnou síru ve formě thiosíranu. Jak ale vysvětlil Ing. Ivan Petrtýl, zástupce firmy Olmix Group, NitronS je v nižší koncentraci, cíleně vyvinutý pro jednoděložné plodiny, jako jsou kukuřice a obilniny z důvodu eliminace popálení špiček listů těchto rostlin.

Další novinkou je Primeo S12, biostimulant ve formě granulí z řady MIP Rhizo, kam patří Explorer S10 či Akeo. Jak uvádí společnost Olmix Group, biostimulační účinek tohoto produktu na půdní mikroflóru podporuje biologickou dostupnost minerálních živin, zejména dusíku, fosforu a draslíku. Zabezpečuje také vybalancování koncentrace látek v půdním roztoku a zlepšuje jejich synergický efekt. Tímto zvyšuje účinnost systémů hnojení plodin a zlepšuje hospodaření s hnojivy.

Expozice zaměřená na péči o zvířata nabízela standardní sortiment cílený na welfare zvířat, stájovou hygienu, v sortimentu chovatelé naleznou i vyvazovače mykotoxinů, produkty na zlepšení konverze krmiv, imunitu a welfare trávení. Novinkou poslední jmenované sekce jsou preparáty zastavující průjem u telat, speciálně pro chovatele masného skotu produkt Diet Paste, jehož výhodou je jednoduchá a rychlá aplikace přímo z tuby s pístem pod jazyk zvířete. Obsahuje výtažky z mořských řas, stimulující produkci mucinu, který je ochrannou vrstvou slizničního epitelu, dále mikronizované jíly, jež jednoduše řečeno stojí za tím, že nedochází k dehydrataci telete a také adsorbují toxiny. Mezi další složky patří kvasinky, které vážou patogeny a brání jejich rozvoji, a pšeničný škrob dodávající okamžitou energii. Terénní zkouška účinnosti přípravku DIET při léčbě neonatálních průjmů u telat dospěla podle podkladů společnosti Olmix Group k výsledku, že tento produkt řeší průjmy virového, bakteriálního, parazitárního i dietetického původu, a to bez použití antibiotik (v 97 %) po dvou až čtyřech aplikacích (v 87 % případů dochází k zastavení průjmu).*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down