07.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zaměří se na regenerativní zemědělství

Regenerativní zemědělství bude jednou z jejich priorit akciové společnosti Soufflet Agro v rámci České a Slovenské republiky. Uvedl to ředitel společnosti Ing. Ľuboš Šulan minulý týden v Jihlavě na konferenci, kterou označil za oficiální začátek těchto aktivit.

Ing. Šulan dodal, že i když je jejich společnost na trhu známá jako jeden z lídrů konvenčního zemědělství, už se dlouhodobě zabývají udržitelným zemědělstvím. Zhruba před osmi roky představili technologii Soilteq. První fáze projektu se týkaly především vzdělávacích aktivit, výměny zkušeností zvláště z oblasti Francie, kde se tímto přístupem zabývají dlouhodobě. Postupem času bylo výsledkem kompletní portfolio osiv, které jsou vhodné jako krycí plodiny. Zároveň v tuzemsku tyto osiva produkují, uvedl Ing. Šulan. Dalším výsledkem aktivit bylo založení mechanizačního oddělení společnosti, které nabízí možnost nákupu mechanizace vhodné do podmínek regenerativního zemědělství. „Chci tím poukázat na to, že naše společnost již několik let investuje nemalé prostředky do této problematiky a chceme to ještě zintenzivnit,“ uvedl Ing. Šulan.

Připomněl, že zhruba před dvěma roky jejich mateřská společnost Soufflet Group fůzovala s firmou Invivo a Soufflet Agro, a. s., je momentálně součástí Invivo Group. Vznikem Invivo Group, která je jedním z lídrů v rámci agrobyznysu v Evropě, vznikly další předpoklady pro to, aby v těchto aktivitách pokračovali, uvedl Ing. Šulan. Dodal, že se chtějí podílet na procesu, který probíhá v zemědělství a potravinářství. Invivo chce čelit těmto výzvám pokračováním v inovacích v této oblasti v souladu s regenerativním zemědělstvím k celkovému prospěchu zemědělství i spotřebitelů. Nemalou úlohu tu hraje i role změny společné zemědělské politiky EU, která jednoznačně vytyčila orientaci na udržitelné zemědělství, připomněl Ing. Šulan.

Na konferenci se dále hovořilo o tom, proč je půdní život důležitý, jakou techniku, meziplodiny, podsevy a hnojiva pro regenerativní zemědělství Soufflet Agro nabízí, a o tom, jak využívat meziplodiny co nejlépe. Největší pozornost vzbudila komplexní přednáška z praxe, kterou přednesla Sarah Singla z Francie, kde se regenerativním zemědělstvím dlouhodobě zabývá.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down