29.05.2023 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Yara International postaví další produkční kapacity

Nový závod na výrobu na výrobu speciálních hnojiv a biostimulantů chce vybudovat společnost Yara International. Vyrůst má v britském Yorkshiru a po zahájení provozu v roce 2025 má vyvážet do celého světa.

Prodeje speciálních produktů pro výživu plodin a biostimulantů YaraVita vzrostly za posledních 20 let pětinásobně, uvádí firma v tiskové zprávě. Závod, který bude vybudován v blízkosti stávajícího místa výroby v britském Yorkshire, umožní společnosti Yara zdvojnásobit výrobní kapacitu produktů YaraVita. Výrobní kapacitu lze v případě potřeby dále rozšířit. Prakticky veškerá produkce závodu bude vyvážena na trhy po celém světě.

„Naše speciální produkty pro výživu plodin pomáhají zemědělcům zvyšovat výnosy a kvalitu, aniž by potřebovali zvyšovat míru využívání půdy. To je přínosné nejen pro zemědělce, ale je to dobré i pro planetu,“ říká Mónica Andrés Enríquez, výkonná viceprezidentka pro Evropu ve společnosti Yara International.

Firma cituje výzkum společnosti Markets and Markets, podle kterého se očekává, že trh se specializovanými hnojivy poroste a složená roční míra růstu (CAGR) bude v období 2022 až 2027 činit 6,8 %. Pokud jde o období od roku 2018 do roku 2030, podle odhadů společnosti DunhamTrimmer roste složená roční míra růstu v případě biostimulantů ještě vyšší rychlostí (vyšší než 12 %). Uvedená společnost se zaměřuje výhradně na sledování globálního trhu s biologickými a přírodními produkty na ochranu a zdraví rostlin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down