Výzva pro studenty: pomozte zemědělcům

Česká zemědělská univerzita se spojila s Ministerstvem zemědělství a dalšími oborovými vysokými školami ve společném prohlášení. Vyzvali studenty, aby se zapojili do prací v zemědělském, potravinářském a lesnickém sektoru.

Jak uvedl rektor České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) profesor Petr Sklenička, zemědělský, potravinářský ani lesnický průmysl nemůže ani v době celorepublikové karantény pozastavit svou činnost. „Příroda se karanténě přizpůsobit nemůže. Vyzýváme tak naše studenty, aby nabídli svou sílu a vypomohli tam, kde je třeba,“ zdůraznil.

Pomáhat by studenti mohli například v chmelařském sektoru. „Velmi oceňuji aktivní přístup vysokých škol i studentů při sezónních pracích a moc děkuji za tyto kroky,“ řekl jeden z největších chmelařů v ČR Michal Horňák.

Do výzvy se zapojili kromě ministerstva a ČZU i Mendelova univerzita v Brně či Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Všechny tři univerzity spustily společný web https://agroprace.cz/, kde si může zvolit nabídku práce či brigády

Kontaktním místem se v případě potřeby nebo dotazů za Českou zemědělskou univerzitu stalo Kariérní centrum, respektive jeho ředitel Přemysl Gubani (e-mail: careercenter@czu.cz, tel.: 776 783 129).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down