Vývoj precizního zemědělství na Farmě Chmel

Jedním ze zakládajících členů Spolku pro inovativní a udržitelné zemědělství (SIUZ) je Vojtěch Švarc, majitel Farmy Chmel s. r. o. Pro své hospodaření využívá inovativních metod péče o půdu, její zpracování a vedení porostů. Znalosti předává dalším pěstitelům nejen v rámci spolku SIUZ, ale i prostřednictvím demonstrační farmy Ministerstva zemědělství a dnů otevřených dveří.

Poslední den otevřených dveří proběhl letos v červnu, a to na téma Precizní zemědělství – pohled shora. V rámci této akce vystoupili se svými přednáškami odborníci z České zemědělské univerzity (ČZU), zástupci firem a odborníci v oblasti meziplodin a přípravků na stimulaci rostlin, či lidé věnující se vzorkování půd a mnozí další.

Zájem byl veliký a účast překročila sto padesát návštěvníků, což je o několik desítek procent více než roky minulé. To je jasným důkazem, že Spolek pro inovativní a udržitelné zemědělství a praxe jeho členů přitahuje čím dál větší pozornost a řady jeho členů se neustále rozšiřují.

Které alternativní a moderní agrotechnické postupy pro zlepšení půdních podmínek se rozhodl Vojtěch Švarc využívat na svých polích a z jakého důvodu, se dočtete v zářijovém vydání časopisu Úroda (9/2022).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down