18.01.2021 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výsledky soutěže pro doktorandy a diplomanty

Redakce časopisu Úroda v minulém roce vyhodnotila články v soutěži pro doktorandy a diplomanty. Udělila tři ceny, dva oceněné články se týkaly především výživy rostlin, třetí byl věnován zaplevelené. Redakce všem výhercům gratuluje a přeje mnoho úspěchů v další výzkumné práci.

První místo získává za oponovaný článek Vliv agrochemických vlastností půd na výnos ozimé řepky, který vyšel v čísle 8/2020 Ing. David Šiler. Je studentem prvního ročníku doktorského studia na České zemědělské univerzitě v Praze, kde působí na katedře Agroenvironmentální chemie a výživy rostlin.

Na druhé pozici se umístil s článkem Vliv způsobu aplikace a dávky základního hnojení na výnos brambor Bc. Jiří Holejšovský z katedry Agroekologie a rostlinné produkce České zemědělské univerzity.

Bronzovou medaili získává Ing. Leoš Kadlček, který působí na Ústavu biologie rostlin Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně jako student doktorského studia, oboru Rostlinolékařství. Zabývá se problematikou zaplevelení u víceletých pícnin a možnými způsoby zakládání nových porostů. V soutěži uspěl s článkem Plevele v nově založených porostech vojtěšky seté.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down