Výsledky soutěže pro doktorandy a diplomanty časopisu Úroda

Časopis Úroda vyhlásil na začátku letošního roku soutěž pro doktorandy a diplomanty oborů, které se zabývají zemědělstvím. Redakci k tomu vedlo zjištění, že existuje mnoho diplomových a doktorandských prací z tuzemských vysokých škol a univerzit, které mají výsledky přínosné pro zemědělskou praxi.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem sedm prací, které se týkaly především obilnin a řepky. Zabývaly se například vlivem meziplodin, suchem, setím směsí odrůd nebo vlivem dusíku na výnos. Vybírat trojici nejlepších nebylo vůbec jednoduché, protože prakticky všechny práce měly přesah do zemědělské praxe a mnohdy se zabývaly také zajímavými či aktuálními tématy. Rozhodnutí ale nakonec padnout muselo. První cenu se redakce rozhodla udělit Mgr. Veronice Řičařové, Ph.D., z České zemědělské univerzity za článek Lze úspěšně pěstovat ozimou řepku na pozemcích s nádorovitostí? (č. 6/2016). Druhé místo obsadila Ing. Martina Volková, také z České zemědělské univerzity, s prací Jak pesticidy ovlivňující návštěvnost opylovačů v porostu (č. 6/2016). Na třetím místě je Ing. Martina Handlířová z Mendelovy univerzity s prací Vliv vybraných druhů meziplodin na následný jarní ječmen (č. 8/2016). Všem třem výherkyním gratulujeme.*

Ceny a diplom za účast v soutěži redakce předala u příležitosti vyhlášení výsledků soutěže Zemědělec roku. Na společném snímku se členy redakce Ing. Martina Volková (druhá zleva) a Mgr. Veronika Řičařová, Ph.D (třetí zleva).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down