01.09.2021 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrazně ušetří při aplikaci herbicidů

Zhruba sedmdesátiprocentní úspory objemu aplikovaných herbicidů by měla dosáhnout technologie Smart Spraying. Vznikla ve spolupráci firem BASF a Bosch spojením kamerových senzorů a vhodného programového vybavení a je založena na selektivním ošetření plochy.

Společnosti BASF a Bosch představily společný podnik pro digitalizaci zemědělství. Nově vzniklá společnost Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH se sídlem v německém Kolíně nad Rýnem bude distribuovat aplikaci Smart Spraying na trhy v Severní Americe, Jižní Americe a Evropě. Společnost BASF o tom informovala v tiskové zprávě. Systém by se měl nasadit v menším měřítku již do konce letošního roku.

Smart Spraying zajistí automatizovanou identifikaci plevele a jeho likvidaci v řádu milisekund ve dne i v noci, a to před i po vzejití plodiny. Z technického hlediska jde o propojení vyspělých kamerových senzorů a softwaru společnosti Bosch s agronomickou inteligencí platformy xarvio, což umožní herbicid aplikovat pouze tam, kde je to nutné, uvádí tisková zpráva. Podle Johannese Weimera, ředitele divize BASF Řešení pro zemědělství pro Českou republiku a Slovensko, testy naznačují, že s pomocí této aplikace lze dosáhnout až 70% objemové úspory herbicidů. Možné jsou i vyšší úspory, jejich variabilita ovšem závisí na specifických podmínkách dané lokality. Prospěje to jak životnímu prostředí, tak pěstitelům a spotřebitelům. BASF a Bosch plánují Smart Spraying nasadit v menším měřítku již do konce letošního roku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down