15.05.2014 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vypluli vstříc dalšímu desetiletí

Firma Rapool CZ s. r. o. oslavila stylově plavbou po Vltavě deset let působení na českém trhu. Od svého založení a vzniku v roce 2004 působila firma pod obchodní značkou OleoBras s. r. o. (dceřiná společnost firmy Rapool-Ring GmbH). Od roku 2011 dochází ke sjednocování značky v rámci celé Evropy pod společný název Rapool. Jak uvedl jednatel společnosti Saaten-Union CZ s. r. o. a Rapool CZ s. r. o. Ing. Marian Špunar, v průběhu jedné dekády se podařilo firmě získat pevné místo na tuzemském trhu a díky nově registrovaným hybridům Rapool posunout výnosovou úroveň a rentabilitu pěstování řepky v České republice.

V rámci slavnostního večera připomněli přednášející také významnou osobnost v historii pěstování řepky v ČR,  profesora Andreje Fábryho, který se podstatně podílel na rozvoji celého oboru olejnin a jejich výzkumu. Hovořilo se dále o vysoké úrovni zkoušení odrůd v České republice a důležité úloze Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin.

Za uplynulých deset let významně vzrostla cena řepky a zvýšil se zájem o pěstování této rentabilní komodity. Ing. Špunar je přesvědčen, že plocha řepky v ČR by se i v následujícím roce měla udržet na úrovni 400 tisíc hektarů. Trend Evropy je ale opačný a očekává se spíše pokles výměry, což by se mohlo pozitivně promítnout do poptávky po této olejnině.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down