11.11.2019 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonné hybridy silážní kukuřice

Společnost Agrofinal, zastupující francouzskou osivářskou firmu Euralis, přináší každým rokem nové hybridy do svého kukuřičného sortimentu, a i v roce 2020 přijde na trh s několika kvalitními novinkami.

Patří k nim kromě již zavedených a známých hybridů i vloni nově uvedené hybridy ES Hubble (230), ES Joker (240) a ES Skywalker (270). Doplní tak nosné hybridy, kterými jsou ES Bigben (250), ES Watson (260) a ES Yeti (290), které jsou již stálicemi na českém trhu, a které tvoří páteř nabídky silážního segmentu. Nejžhavější novinkou na rok 2020 je hybrid ES Bond s číslem ranosti 260/250.

ES Hubble – univerzální trumf pro dvojí využití

Loňskou univerzální novinkou společnosti Agrofinal byl raný kombinovaný hybrid ES Hubble s číslem ranosti FAO 230 na siláž a 220 na zrno s vynikajícím výnosem silážní hmoty ve všech oblastech a vysokým výnosem zrna při pěstování na zrno. Hybrid má vyšší rostlinu se vzpřímenými listy, je velmi dobře olistěn a má výraznou a dobře ozrněnou palici. Hybrid je zaregistrován v Německu od roku 2017 na kombinované využití a díky své univerzalitě patří k velmi vyhledávaným hybridům. Tento hybrid má velmi dobrý stay green efekt a palice dozrává na zelené rostlině. Pěstitel tak má dost času na rozhodnutí, zda jej sklidit na siláž či na zrno, v obou případech se může spolehnout na vysokou výkonnost.

ES Joker – nejlepší hybrid pro nejlepší pěstitele

Excelentním univerzálním hybridem je ES Joker s číslem ranosti FAO 240 na siláž s možností ekonomického pěstování na zrno se stejným vyjádřením ranosti (FAO 240). Hybrid je vyššího typu se vzpřímenými listy, velmi bohatě olistěnou rostlinou, s dobrou palicí a tvrdým až mezitypovým zrnem. Na běžných plochách zvláště ve středních a západních Čechách v letošním roce patřil k materiálům s nejvyšším výnosem a také nejvyšší stabilitou výnosu siláže v různorodých podmínkách. Vyniká také velmi vysokou kvalitou silážní hmoty a následnou špičkovou stravitelností. Zjevným přínosem je rychlý počáteční růst, odolnost suchu a velmi dobrá tolerance hybridu k pěstování na všech půdách. Hybrid byl zaregistrován v sousedním Německu v roce 2018 a hned v roce 2019 se stal nejprodávanější novinkou raného silážního sortimentu v České republice i v Německu!

ES Bigben – výnos a stravitelnost bez konkurence

Nejprodávanější novinkou roku 2018 společnosti Agrofinal byl raný silážní hybrid ES Bigben s číslem ranosti FAO 250 na siláž s vynikajícím výnosem silážní hmoty ve všech oblastech a TOP kvalitou silážní hmoty. V kombinaci těchto dvou kritérií patří k absolutní špičce na českém trhu, což dokládají registrační výsledky ÚKZÚZ, na jejichž základě byl po dvouletém zkoušení v roce 2017 v ČR zaregistrován. Hybrid má vysokou rostlinu se vzpřímenými listy, je velmi bohatě olistěn, a rovněž podíl palic ve hmotě je velmi vysoký. Mezi jeho vynikající vlastnosti patří hlavně excelentní stravitelnost. Proto je doporučen k pěstování na siláž pro vysokoužitkové chovy. Tomuto hybridu se daří na všech stanovištích obilnářských a řepařských oblastí a díky vysoké plasticitě může být pěstován i na horších půdách a v přísuškových oblastech. Od roku 2018 je ve své kategorii jedním z nejprodávanějších hybridů na českém trhu. Tento hybrid je přímým pokračovatelem dříve nejprodávanějšího hybridu ES Newmilk, který byl mezi pěstiteli velmi oblíben pro svoji vysokou výkonnost a ročníkovou stabilitu.

Novinka ES Bond – stabilní v každé situaci

Nejžhavější novinkou společnosti Agrofinal bude v roce 2020 raný silážní hybrid ES Bond s číslem ranosti FAO 260 na siláž s vynikajícím výnosem silážní hmoty v intenzivních oblastech a špičkovou kvalitou silážní hmoty. V kombinaci těchto dvou kritérií patří k absolutní špičce na německém trhu, což dokládají registrační výsledky BSA, na jejichž základě byl v roce 2019 v sousedním Německu a Polsku zaregistrován. Hybrid má vysokou rostlinu se širokými a vzpřímenými listy, je velmi bohatě olistěn, a rovněž podíl palic ve hmotě je vysoký. Mezi jeho vynikající vlastnosti patří také špičková stravitelnost. Proto je doporučen k pěstování na siláž pro vysokoužitkové chovy. Tomuto hybridu se daří na dobrých půdních stanovištích v obilnářských a řepařských oblastech. Může být pěstováni v přísuškových oblastech, ale na hlubších a humózních půdách.

ES Watson – kombinace výnosu a kvality

Další stálicí společnosti Agrofinal je středně raný silážní hybrid ES Watson s číslem ranosti FAO 260 na siláž s vynikajícím výnosem silážní hmoty ve všech oblastech a TOP kvalitou silážní hmoty. Díky těmto vlastnostem patří k nejlepším hybridům na českém trhu. Registrační výsledky ÚKZÚZ jeho vlastnosti potvrzují, a po dvouletém zkoušení byl v roce 2017 v České republice zaregistrován. Hybrid má vyšší rostlinu se vzpřímenými listy, je velmi bohatě olistěn, a vyniká silným stay green efektem, Mezi jeho vynikající vlastnosti patří také excelentní stravitelnost, díky které je doporučen k pěstování na siláž pro vysokoužitkové chovy. Tento hybrid upřednostňuje lepší a vododržnější půdy a je doporučován pouze pro dobrá stanoviště.

ES Skywalker – stabilní výnos a špičková silážní kvalita

Poslední loňskou silážní novinkou společnosti Agrofinal je středně raný silážní hybrid ES Skywalker s číslem ranosti FAO 270 na siláž s vynikajícím výnosem silážní hmoty ve všech oblastech a vysokou kvalitou silážní hmoty. Hybrid má vyšší rostlinu se vzpřímenými listy, je velmi bohatě olistěn širokými listy a má velmi dobře ozrněnou palici. Mezi jeho vynikající vlastnosti patří také excelentní stravitelnost, a proto je doporučen k pěstování na siláž pro vysokoužitkové chovy. Hybrid je zaregistrován v Německu od roku 2017 na siláž a k pěstování pro bioplynové stanice. Tento hybrid upřednostňuje lepší, středně těžké až těžší půdy s alespoň průměrnými srážkovými úhrny v obilnářských a řepařských oblastech. Přísuškům na konci vegetace dokáže také dobře odolávat.*

Milan Spurný

obchodní ředitel

Agrofinal s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down