Výherci soutěže zaměřené na rostlinolékařství převzali ceny

Včera proběhlo na Ministerstvu zemědělství ČR v Praze slavnostní vyhodnocení soutěže Rostlinolékařská profese – obor budoucnosti.

Ing. Vladimír Řehák, CSc., předseda pořádající České společnosti rostlinolékařské, uvedl, že soutěž realizovali za podpory Ministerstva zemědělství v rámci ročního vzdělávacího plánu MZe pro odborné vzdělávání v resortu na rok 2017. Dodal, že cílem bylo představit studentům zemědělských škol rostlinolékařský obor a poukázat na to, že rostlinolékařská péče nespočívá jen v používání pesticidů. Z oslovených 61 škol bylo ochotno spolupracovat 25 a soutěže se nakonec účastnilo devět. Třicet studentů pak předložilo 29 prací. Ti soutěžili ve třech kategoriích. První dvě byly úvahou na téma „Můj pohled na rostlinolékařství“ a „Jak vidím vztah životního prostředí a rostlinolékařství“. Třetí kategorií byla praktická práce na téma „Škodlivý organismus rostlin a navržená ochranná opatření“.
V první kategorii získala první místo Veronika Pavlišová (Gymnázium, SOŠ a VOŠ Hořice), na druhém se umístil David Ineman (SOŠ stavební a zahradnická, Praha) a třetí obsadil Albert Stříž (Střední zahradnická škola Rajhrad).
Ve druhé kategorii se na první pozici umístila Petra Kuličková (SŠZe Přerov), na druhé Vendula Vyšohlídalová (Česká zahradnická akademie Mělník) a třetí obsadily Lada Tomášková (Střední odborná škola Šumperk) a se společnou prací Karolina Dejdová a Tereza Cibová (Albrechtova střední škola Český Těšín).
Ve třetí kategorii vítěznou příčku získala Dominika Halousková (Střední škola zahradnická a technická, Litomyšl), tématem její práce byl Drvopleň obecný (Cossus cossus). Stříbrnou příčku obsadila Anežka Sedláčková (Střední zahradnická škola Rajhrad u Brna) s prací Škodlivý organismus rostlin a navržená ochranná opatření. Bronz si odnesl Miroslav Dubový (Střední škola zemědělská a zahradnická Olomouc) s prací Choroby, škůdci a jarní inventarizace porostů řepky olejné.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *