Vše dobře zasít a co nejvíc sklidit

Na pozemcích Rostěnice a. s. a ZEMO s. r. o., Bohaté Málkovice, proběhl polní den s bohatým sortimentem odrůd obilnin a řepky. Zájemci si tak mohli prohlédnou rozličné hybridy a rozhodnout se pro správný výběr odrůd k zásevu na svá pole pro příští rok.

Ing. Marian Špunar, jednatel společností Saaten-Union CZ s. r. o., a Rapool CZ s. r. o., představil sortiment hybridů a linií pro stabilizaci výnosů semene s vysokou olejnatostí. Poznamenal také, že společnost přísně dbá na optimální pěstební doporučení, která šetří náklady na pěstování a umožňují maximální rentabilitu produkce.
Jednatel společnosti následně přiblížil přítomným, proč došlo ke změně loga firmy. Původní název firmy OleoBras nahradila na trh nově nastupující obchodní značka Rapool CZ s. r. o. Značka Rapool je celoevropským označením pro čtyři úspěšné šlechtitelské firmy řepky. Ty zaujímají podle slov Ing. Špunara především díky svému specializovanému programu hybridů první pozici na evropském trhu osiv řepky. Konstatoval také, že tohoto postavení bylo dosaženo především díky zájmu pěstitelů, který je založen na vysoké výnosové stabilitě odrůd společnosti nejen na běžných plochách v praxi v České republice, ale i vzhledem k zájmu pěstitelů v ostatních evropských zemích.

Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *